70 yaşında azmederek Kur’an-ı Kerim’i öğrendi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde İlçe Müftülüğü ile Gençlik Merkezi iş birliğiyle açılan Kur’an-ı Kerim kursuna kaydolan Beyaz Tunç, daha önce öğrenemediği Kur’an-ı Kerim’i azmederek 70 yaşında öğrendi. Bir yıl boyunca torunları yaşındaki çocuklarla beraber gayret sarf eden Tunç, kurs hocası Medine Tuncer’den elifba dersi aldı. Çabası sonuç veren Tunç, Kur’an-ı Kerim’i öğrenerek okumanın yaşı olmadığını bir […]

70 yaşında azmederek Kur’an-ı Kerim’i öğrendi
70 yaşında azmederek Kur’an-ı Kerim’i öğrendi
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Mart 2021 09:04

Şırnak’ın Silopi ilçesinde İlçe Müftülüğü ile Gençlik Merkezi iş birliğiyle açılan Kur’an-ı Kerim kursuna kaydolan Beyaz Tunç, daha önce öğrenemediği Kur’an-ı Kerim’i azmederek 70 yaşında öğrendi.

Bir yıl boyunca torunları yaşındaki çocuklarla beraber gayret sarf eden Tunç, kurs hocası Medine Tuncer’den elifba dersi aldı. Çabası sonuç veren Tunç, Kur’an-ı Kerim’i öğrenerek okumanın yaşı olmadığını bir kez daha gösterdi.

Kur’an-ı Kerim’e geçen 70 yaşındaki Tunç, Aynur Tonğ (13), Mina Ecrin Öter (10) için Gençlik Merkezi’nde tören düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan tören, Kürtçe Mevlid-i Şerif ve ilahiler ile devam etti. Ardından Kur’an’a geçen Tunç, Tonğ ve Öter’e Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Kur’an-ı Kerim’i öğrendiği için sevinç gözyaşlarını tutamayan Tunç’un heyecanı okuma aşkını gözler önüne serdi. Allah’a şükreden Tunç, Kur’anı öğrendiği için mutlu olduğunu belirtti.

Tunç’un heyecanı ve mutluluğuna şahit olan mahalledeki kadınlar, Kur’an-ı Kerim kursuna kaydolacaklarını ifade ettiler.

Kurs Hocası Medine Tuncer “İlerleyen yaşına rağmen Beyaz teyze okuyamamış. Etrafında Kur’an-ı Kerim’i öğretecek kimse de yokmuş ve herhangi bir kursa da gidememiş.  İlerleyen yaşına rağmen kursa katılan Beyaz teyze, her gün aksatmadan gelip dersini alıyordu. Umutla, gayretle öğrendi. Bir gün dersini tam okuyamamıştı. Kur’an’a sarılarak ağladı. Ben o kadar etkilendim ki, ‘ne olursa olsun seninle ilgileneceğim ve Kur’an-ı Kerim’i okuyacağız, öğreneceksin’ dedim. Rabbime binlerce şükürler olsun ki, Beyaz teyze Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendi.” diye konuştu.