66 yaşındaki adam cinsel ilişki sonrası hafızasını kaybetti

İrlanda’da oldukça enteresan bir olay yaşandı. Eşi ile cinsel ilişkiye giren adam sonrasında hafızasını kaybetti İrlanda’dan beş doktorun yakın zamanda Irish Medical Journal’da yayınladığı çalışmaya göre; bir adam cinsel ilişkiden kısa süre sonra hafıza kaybı yaşadı. Söz konusu çalışmaya konu olan adam, ilişkilerinden yalnızca 10 dakika sonra eşine ne yaptığını sordu. Telefonundaki tarihi görünce de […]

66 yaşındaki adam cinsel ilişki sonrası hafızasını kaybetti
66 yaşındaki adam cinsel ilişki sonrası hafızasını kaybetti
Selman Güneş
  • 31 Mayıs 2022 18:01

İrlanda’da oldukça enteresan bir olay yaşandı. Eşi ile cinsel ilişkiye giren adam sonrasında hafızasını kaybetti

İrlanda’dan beş doktorun yakın zamanda Irish Medical Journal’da yayınladığı çalışmaya göre; bir adam cinsel ilişkiden kısa süre sonra hafıza kaybı yaşadı.

Söz konusu çalışmaya konu olan adam, ilişkilerinden yalnızca 10 dakika sonra eşine ne yaptığını sordu. Telefonundaki tarihi görünce de bir gün önce kutladıkları evlilik yıldönümlerini kaçırdığını zannedip panikledi. Hatta son 24 saatte yaptıklarını tamamen unutup eşi ve kızına peş peşe sorular sordu. Tahmin edebileceğiniz gibi bu ideal bir durum değil. Yıldönümünüzün tarihini unutabilirsiniz ancak onu kutladığınızı unutmak apayrı bir durum. Haliyle adam vakit kaybetmeden hastanenin yolunu tuttu.

Nörolojik muayeneden sonra sonuçları normal çıktı ve doktorlar bunun 50 ile 70 yaşın arasındaki kişilerde nadir de olsa rastlanan bir durum olduğunu dile getirdi.