6 aylık Dilber kalp kapakçığı değişimi için yardım bekliyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğuştan kalp kapakçığı hastalığı olan 6 aylık Dilber Aydın’ın kalp kapakçığının değişimi ve gerekli tedavilerinin yapılması için ailesi Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyor. Kızıltepe Büyükboğaziye köyünde yaşayan ( 21) Hicran ve (24) Mihdi Aydın çiftinin 6 aylık kızları Dilber’in doğuştan kalp kapakçığı işlevini göremiyor. Aydın çiftçi Doğuştan kalp kapağı hastalığı […]

6 aylık  Dilber kalp kapakçığı değişimi için yardım bekliyor
6 aylık  Dilber kalp kapakçığı değişimi için yardım bekliyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Mart 2021 09:47
  • Güncelleme10 Mart 2021 16:52

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğuştan kalp kapakçığı hastalığı olan 6 aylık Dilber Aydın’ın kalp kapakçığının değişimi ve gerekli tedavilerinin yapılması için ailesi Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyor.

Kızıltepe Büyükboğaziye köyünde yaşayan ( 21) Hicran ve (24) Mihdi Aydın çiftinin 6 aylık kızları Dilber’in doğuştan kalp kapakçığı işlevini göremiyor. Aydın çiftçi Doğuştan kalp kapağı hastalığı olan kızlarının iyileşebilmesi için kalp kapakçığının değişmesi gerektiğini  fakat maddi imkansızlıklar yüzünden tedavi edemediklerini belirtti.  Hayati riski bulunan kızları için sürekli Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne giden aile çocuklarının tedavisi için Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istiyorlar

Göz yaşlarına boğulan anne Hicran Aydın, “Bebeğim 6 aylık kalp rahatsızlığı 3-4 defa Adana’ya gidip geliyoruz. Doktorlar ilaçlarla iyileşemeyecek, ancak ameliyatla kalp kapağını değiştireceğiz. Bir şey anlamadık, Diyarbakır’a da böyle özel hastaneye de gidemiyoruz maddi durumumuz yok.  Tüm Müslümanlardan ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyoruz.” dedi.

Kalbi zayıflıyor

Kızının kalp kapakçığı hastalığı olduğunu vurgulayan baba Mihdi Aydın, çocuklarının kalbinin her gittikçe zayıfladığını söyledi.  Kalp için nakil gerektiğini  ifade etti.

Hurdacılık yaparak 16 kişiye bakıyor

Torunlarıyla birlikte 16 nüfusa hurdacılık yaparak baktığını kaydeden dede Hasan Aydın, “Kalp kapağı çalışmıyor. Kalbinde sorun çıkıyor. Maddi durumumuz çok düşük, onu nereye götüreceğimizi bilmiyoruz.  2 torunum,  bir gelinim toplamda 16 nüfusum var.  Maddi durumum çok düşük hurdacılık yaparak çalışıyorum.  Mardin Kızıltepe Büyükboğaziye’de oturuyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan  bize yel uzatsın, bize yardım etsinler.” diye konuştu.