El Cezeri Yaşayan Kütüphane projesi imza töreni yapıldı

Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından projelendirilerek Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi’ne sunulan “El Cezeri Yaşayan Kütüphane” projesi Protokol imza töreni ve iş birliği geliştirme toplantısı yapıldı.

El Cezeri Yaşayan Kütüphane projesi imza töreni yapıldı
El Cezeri Yaşayan Kütüphane projesi imza töreni yapıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Mayıs 2024 13:37
  • Güncelleme30 Mayıs 2024 13:39

Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından projelendirilerek Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi’ne sunulan “El Cezeri Yaşayan Kütüphane” projesi Protokol imza töreni ve iş birliği geliştirme toplantısı Kaymakam Abdullah Şahin, GAP Bölge İdaresi Kalkınma Başkanı Dr. Hasan Maral, GAP Bölge Kordinatörü Adalet Akbaş, GAP Proje Uzman Ali Çiçin ve Kızıltepe Kaymakamlığı Proje Birimi Sorumlusu Ahmet Adıyaman’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kızıltepe Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi finansörlüğünde ve Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi paydaşlığında hayata geçirilecek olan proje ile; STEM, MARKER, M-BOT Bilişim Atölyesi, Arduino Robotik Kodlama Atölyesi, Sanal Uzay Gözlem Atölyesi, Zeka Oyunları Sınıfı (Mangala, Dama vb.), Web Programlama Atölyesi, Çocuk Oyun Odası, Okuma Salonu, Görme Engelli çocuklara uyumlu satranç atölyesi ve sesli kitap okuma salonu gibi  çocukların ve gençler fen, mühendislik, matematik ve sanat alanları arasında ilişki kurarak bakış açılarını geliştirmeleri hedeflenmiştir.

Kaymakam  Abdullah Şahin, “Projenin ilçemize, kıymetli hemşehrilerimize ve özellikle değerli çocuklarımıza, gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Projede katkısı olan başta Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Hasan Maral’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.