1. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu

MARDİN-Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 1. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu yapıldı. 1.Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu’na Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Demirtaş’ın verdiği start ile maraton başladı. Koşuda yarışanlar dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. […]

1. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu
1. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Kasım 2021 12:05

MARDİN-Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 1. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu yapıldı.

1.Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu’na Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Demirtaş’ın verdiği start ile maraton başladı. Koşuda yarışanlar dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

5 kilometre halk koşusu, 21 kilometre yarı maraton olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen koşuya yerli yabancı 363 sporcu katıldı. 5 kilometrelik halk koşusuna ise 7’de 70’e yüzlerce vatandaş katılım sağladı. Şenlik tadında geçen halk koşusunda Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam da eşlik etti.

Yarışma, Halı Sokağından başlayıp Vakıf Banktan-üç yola, oradan Mardin Caddesi, havaalanı, Selen Kışlası ve son olarak Mehmet Akif İnan İmam Hatip Lisesi’nin oradan dönüşü sağlanarak tekrar start yerine geri dönülerek son buldu. Yarışmaya katılan her sporcuya; anı madalyası, t-shirt ve çanta verildi.

21 km de erkek kategorisinde Etiopyalı Regasa Fetene Alemu birinci olurken, Ahmet Alkanoğlu ikinci, Ömer Alkanoğlu ise üçüncülüğü elde etti. Kızlarda ise Fatma Karasu birinci,  Nuran Satılmış ikinci, Derya Kunur üçüncü oldu.

Dereceye giren sporcuları tebrik ederek ödüllerini kendilerine takdim eden Çam, maratona katılım sağlayan herkese teşekkürlerini iletti. Çam: “ilk defa Uluslar arası bir yarışmaya ev sahipliği yapıyoruz.  Sayın Valimize teşekkür ederim. Bizim hedefimiz başaklar diyarında sporculuk anlayışını pekiştirmek. Bundan sonra gelecek yıllarda Kızıltepe başaklar diyarımızda bunu sürdürmek istiyoruz. Artık sosyal kültürel sportif aktivitelerle anılmayı hedefliyoruz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Sizi size sizi Allaha emanet ediyorum” dedi.