1. Uluslararası Mardin Abbara Koşusu başlıyor

İlimizde yapılacak 1. Uluslararası Mardin Abbara Koşusunun startı Cumartesi günü saat 10.00 da verilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mardin Valiliği, Atletizm Federasyonu ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek koşuya yaklaşık 750 sporcunun katılması bekleniyor.  Kasimiye Mederesesinde başlayacak koşu, sırasıyla Taş sokaklar, Abbara ve Ulu Caminin ardından Zinciriye Medresesinde son bulacak.  3200 metrelik parkurda yarışacak sporcular, […]

1. Uluslararası Mardin Abbara Koşusu başlıyor
1. Uluslararası Mardin Abbara Koşusu başlıyor
Selman Güneş
  • 10 Haziran 2022 11:38

İlimizde yapılacak 1. Uluslararası Mardin Abbara Koşusunun startı Cumartesi günü saat 10.00 da verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mardin Valiliği, Atletizm Federasyonu ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek koşuya yaklaşık 750 sporcunun katılması bekleniyor. 

Kasimiye Mederesesinde başlayacak koşu, sırasıyla Taş sokaklar, Abbara ve Ulu Caminin ardından Zinciriye Medresesinde son bulacak. 

3200 metrelik parkurda yarışacak sporcular, kadınlar ve erkekler olmak üzere 2 farklı kategoride ter dökecek.

Düzenlenecek koşuda birinciye 10 Bin TL, ikinciye 9 Bin TL, üçüncüye 8 Bin TL, dördüncüye 7 Bin TL, beşinciye 6 Bin TL, altıncıya 5 Bin TL, yedinciye 4 Bin TL, sekizinciye 3 Bin TL, dokuzuncuya 2 Bin TL ve onuncuya 1 Bin TL ödül verilecek.