Yeni yapılan yol bir yıl geçmeden bozuldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 2021 yılının Aralık ayında sıcak asfalt yapılan yolda çökmeler meydana geldi. Belediye ekipleri çöken alanlara yama yaptı. Bu sefer yapılan yamalar yüzünden vatandaş toz içerisinde kaldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi kent genelinde vatandaşların modern yollarda ulaşım sağlamaları için geniş caddelerde sıcak asfalt çalışması başlatmıştı bu kapsamda Kızıltepe’nin en kalabalık caddelerinden olan Ali Ertaş […]

Yeni yapılan yol bir yıl geçmeden bozuldu
Yeni yapılan yol bir yıl geçmeden bozuldu
Selman Güneş
  • 8 Kasım 2022 09:32

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 2021 yılının Aralık ayında sıcak asfalt yapılan yolda çökmeler meydana geldi. Belediye ekipleri çöken alanlara yama yaptı. Bu sefer yapılan yamalar yüzünden vatandaş toz içerisinde kaldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kent genelinde vatandaşların modern yollarda ulaşım sağlamaları için geniş caddelerde sıcak asfalt çalışması başlatmıştı bu kapsamda Kızıltepe’nin en kalabalık caddelerinden olan Ali Ertaş Caddesi’nde de geçen yıl çalışma başlatıldı.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında 15 metre genişliği 1700 metre uzunluğundaki Ali Ertaş Caddesinde asfalt serimi tamamlanarak cadde trafiğe açıldı. Ancak bir yıl geçmeden yolda bozulmalar ve yer yer çökmeler meydan geldi. Belediye ekipleri bozulan alanlarda yama yaptı. Bu sefer yapılan yamalar yüzünden toz vatandaş için çileye dönüştü. Caddede esnaflık yapan bir vatandaş belediyenin gün içerisinde sulaması gerektiğini söyleyerek caddenin tamamen yeniden asfaltlanması gerektiğini söyledi.