Yeni Kızıltepe Spor’dan örnek davranış

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Yeni Kızıltepe Spor voleybol takımı oyuncuları ilçede ziyaret ettiği okulda öğrencilere hediyeler verdi. AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Yeni Kızıltepe Spor voleybol takımı oyuncuları ile yöneticiler, okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluşma projelerinin ilkini gerçekleştirdi. Bu kapsamda Kızıltepe İnkılâp orta okulunu ziyaret eden voleybol takımı öğrencilerle söyleşi gerçekleştirip ihtiyaç […]

Yeni Kızıltepe Spor’dan  örnek davranış
Yeni Kızıltepe Spor’dan  örnek davranış
Selman Güneş
  • Yayınlanma5 Kasım 2021 22:00
  • Güncelleme5 Kasım 2021 22:27

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Yeni Kızıltepe Spor voleybol takımı oyuncuları ilçede ziyaret ettiği okulda öğrencilere hediyeler verdi.

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Yeni Kızıltepe Spor voleybol takımı oyuncuları ile yöneticiler, okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluşma projelerinin ilkini gerçekleştirdi. Bu kapsamda Kızıltepe İnkılâp orta okulunu ziyaret eden voleybol takımı öğrencilerle söyleşi gerçekleştirip ihtiyaç sahibi öğrencilere malzeme yardımında bulundu.

Efeler Ligi’nde başarılı sonuçlara imza atan Mardin temsilcisi Yeni Kızıltepe Spor’da Sporcular, sosyal sorumluluk kapsamında İhtiyaç sahibi öğrencilere destek olma talebini yerinde gören yönetim, iki haftada bir okulları ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya gelmeyi ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet-ayakkabı ve çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması kararlaştırdılar. Bu kapsamda geleneksel hale getirmeyi hedefledikleri okul ziyaretlerinin ilkini ilçe merkezinde bulunan İnkılâp ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelerek gerçekleştirdi.

AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki temsilcimiz Yeni Kızıltepe Spor, hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde oynayacağı Sorgun Belediye Spor maçı öncesinde yönetim ve sporcular, İnkilap Ortaokulunu ziyaret etti. Ziyaret öncesi okuldaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin isimlerini tespit eden voleybol sporcuları, hediyeleriyle birlikte öğrencileri ziyaret ederek örnek bir davranışta bulundular.

Konuya ilişkin açıklama yapan Yeni Kızıltepe Spor’un genel menajeri Abdurrahman Cevheroğlu, Sporcularının bu örnek davranışını gelenekselleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bugün takımca gelenekselleştirmek istediğimiz okul ziyaretlerinin ilkini Kızıltepe İnkılap Ortaokul öğrencileri ile gerçekleştirdik. Sporcularımız, evlatlarımızla sohbet edip gelecekle ilgili planlarını dinledik. Aynı zamanda takımca imkânlarımız doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Öğrenci kardeşlerimizin ve öğretmenlerimizin ilgisi için teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Takım Yöneticisi Turgut Cevheroğlu ise Sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini ifade ederek, Yeni Kızıltepe Spor’da kadromuzu kurarken karakterli sporcuları seçtik. Ancak karakterli ve takımını sahiplenen sporcularla başarı gelir. Aynı zamanda karakterli oyuncularla sosyal sorumluluk etkinlikleri yapılabilir.” diye konuştu.