Yedikleri yemekten zehirlenen 200 işçi hastaneye kaldırıldı

İstanbul’da bir inşaat firmasında çalışan yaklaşık 200 işçi yedikleri yemekten dolayı zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. İşçilerden bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi. İstanbul’da bir inşaat firmasında çalışan işçiler yedikleri yemekten dolayı zehirlendi. Zehirlenen yaklaşık 200 işçi tedavi edilmek üzere farklı ilçelerdeki hastanelere sevk edildi. İstanbul Valiliği, işçilerin yemekten zehirlenmesine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, “112 Acil Çağrı Merkezinden […]

Yedikleri yemekten zehirlenen 200 işçi hastaneye kaldırıldı
Yedikleri yemekten zehirlenen 200 işçi hastaneye kaldırıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Aralık 2020 23:53

İstanbul’da bir inşaat firmasında çalışan yaklaşık 200 işçi yedikleri yemekten dolayı zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. İşçilerden bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi.

İstanbul’da bir inşaat firmasında çalışan işçiler yedikleri yemekten dolayı zehirlendi. Zehirlenen yaklaşık 200 işçi tedavi edilmek üzere farklı ilçelerdeki hastanelere sevk edildi.

İstanbul Valiliği, işçilerin yemekten zehirlenmesine ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “112 Acil Çağrı Merkezinden alınan bilgiye göre; Maltepe ve Beykoz ilçemizdeki birden fazla inşaat şantiyesinde çalışan işçiler, gıda zehirlenmesi şikâyeti ile ihbarda bulunmuştur. Şu ana kadar toplam 135 kişi gıda zehirlenmesi şüphesi ile çeşitli hastanelere sevk edilmiştir. Hastanede tedavileri gerçekleştirilen hastalar arasında hayati tehlikesi olan yoktur.” denildi.

Açıklamada, “Olayla ilgili soruşturma başlatılmış ve alınan ilk bilgiye göre farklı şantiyelerdeki gıda zehirlenmelerinin aynı yemek firmasından alınan yemekten kaynaklandığı tespit edilmiştir. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından ilgili firmanın tüm üretim tesislerinde faaliyetleri durdurulmuştur. Maltepe ve Beykoz İlçe Müdürlüklerimizce söz konusu yemek numuneleri alınarak İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğüne intikal ettirilmiştir. İnceleme devam etmektedir.

Olayla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, söz konusu inşaat şantiyelerine yemek tedarik eden firma yetkilileri hakkında adli işlem başlatılmıştır. Sağlık durumları olumsuz etkilenen işçilerimize, ailelerine ve şantiye sahiplerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” denildi.