Vali Tuncay Akkoyun, Kızıltepe ilçesinde İftar Programına katıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Ramazan Ayı İlçe İftar Programları kapsamında Kızıltepe İlçesinden düzenlenen İftar Programına katıldı.

Vali Tuncay Akkoyun, Kızıltepe ilçesinde İftar Programına katıldı
Vali Tuncay Akkoyun, Kızıltepe ilçesinde İftar Programına katıldı
Selman Güneş
  • 20 Mart 2024 11:22

Bir düğün salonunda yapılan iftar programında Vali Akkoyun vatandaşlarla yakından ilgilenerek Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti. Vatandaşlara hitap eden Vali Akkoyun ramazan ayının önemine değinerek; Ramazan, küskünlüklerin son bulduğu, bağışlamanın ve bağışlanmanın arttığı, paylaşmanın öneminin anlaşıldığı, iyilik ve güzelliklerin çoğaldığı rahmet ve mağfiret ayıdır. Bu mübarek ayda bizlere düşen görev, yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en iyi şekilde yaşayıp yaşatmaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ülkemizin genelinde olduğu gibi Mardin’imizde de artık huzur, güven ve istikrar hakim. Bu olumlu gelişme ve kalkınmanın devam etmesi için burada yıllardır, devletimizin, bayrağımızın, ezanımızın, huzurun, barışın ve kardeşliğin yanında olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İftar Programına ayrıca; İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı İsa Büyük, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Eroğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ile Kızıltepeliler katıldı.

VALİ AKKOYUN, ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDU
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Kızıltepe İlçesi ziyaretinde Eski Hastane Caddesi ve Mardin Caddesinde esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek hasbihal etti, talep ve önerilerini dinledi.
Sıcak bir şekilde karşılanan Vali Akkoyun, Kızıltepelilerin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti.

Vali Akkoyun ayrıca, Kocalar Mahallesine ziyarette bulunarak, şehit İrfan Özmen’in vefat eden babası Süleyman Özmen’in taziyesine katılarak, aileye başsağlığı dileklerini iletti.