Vali Demirtaş yaşlı vatandaşları ziyaret etti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş“18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında yaşlı vatandaşları ziyaret etti. Eşi Beyhan Demirtaş ile birlikte Artuklu ilçesinde yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Yaşlı vatandaşların hal hatırlarını sorarak istek ve taleplerini dinledi. Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesinde ikamet eden 86 yaşındaki Musa Turgut, 89 yaşındaki […]

Vali Demirtaş yaşlı vatandaşları ziyaret etti
Vali Demirtaş yaşlı vatandaşları ziyaret etti
Selman Güneş
  • 25 Mart 2022 10:36

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş“18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında yaşlı vatandaşları ziyaret etti.

Eşi Beyhan Demirtaş ile birlikte Artuklu ilçesinde yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Yaşlı vatandaşların hal hatırlarını sorarak istek ve taleplerini dinledi. Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesinde ikamet eden 86 yaşındaki Musa Turgut, 89 yaşındaki Faysal Döneray, 83 Yaşındaki Türkan Öğdür ve 77 yaşındaki Zekiye Öztürkan’ı evlerinde ziyaret ederek hal hatırlarını sordu, muhabbet etti.

Yaşlı vatandaşlarımızın hayatımızdaki en önemli yere sahip olduklarını vurgulayan Vali Demirtaş, ‘’ Başımızın tacı, elleri öpülesi kıymetli çınarlarımızı ziyaret ettik. Kendilerini bir gün ya da bir hafta değil sürekli hatırlayıp ziyaret etmeliyiz. Vakit buldukça bizlerde yaşlılarımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret edip kendilerini dinliyoruz. Her biri birbirinden daha değerli bizim için. Hepimizin arkasında yaşı ilerlemiş anne ve babalarının büyük bir emeği ve gayreti var. Onlar nasıl bizleri okutup büyütmüşler ise bizlerde kendilerini sürekli hatırlayıp ilgilenmeli, yanlarında olmalıyız. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Yaşı ilerlemiş vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.’’ diye konuştu.