Vali Demirtaş: İçme suyu ve atık su sorunlarının çözümü için çalışıyoruz

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş sorunlara çözüm bulmak amacıyla çalışmaların yoğun bir şeklide sürdürüldüğünü belirterek, “Şehir genelinde içme suyu ve atık su sorununu çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz.” dedi. Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında haftalık MARSU değerlendirme toplantısı yapıldı. Yapılması planlanan ve yapımı devam çalışmaların haftalık olarak değerlendirildiği toplantıda;  kaçak su ile mücadele […]

Vali Demirtaş: İçme suyu ve atık su sorunlarının çözümü için çalışıyoruz
Vali Demirtaş: İçme suyu ve atık su sorunlarının çözümü için çalışıyoruz
Selman Güneş
  • Yayınlanma7 Ocak 2021 11:53

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş sorunlara çözüm bulmak amacıyla çalışmaların yoğun bir şeklide sürdürüldüğünü belirterek, “Şehir genelinde içme suyu ve atık su sorununu çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz.” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında haftalık MARSU değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yapılması planlanan ve yapımı devam çalışmaların haftalık olarak değerlendirildiği toplantıda;  kaçak su ile mücadele başta olmak üzere abonelik çalışmaları, 31 Ocak 2021’e kadar uzatılan su borcu yapılandırması, belirlenen sorunların çözüm ve sürdürülen çalışmaların son durumları masaya yatırıldı.

Çalışmaların koordineli bir şekilde yürütülerek tespit edilen sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulması konusunda MARSU yetkililerine talimatlarda bulunan Vali Demirtaş, “Şehrimizin en önemli sorunlarından olan içme suyu ve atık su sorununu çözmek için orta ve uzun vadede çalışmalarımız devam ediyor. Kızıltepe ilçemizin içme suyu hattında yenileme çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde ekiplerimiz çalışmalarını tamamladı. Yeni Mahalle, Tepebaşı ve Koçhisar mahallerinde de çalışmalar aralıksız sürdürülmektedir. Vatandaşlarımızın talepleri ve ekiplerimizin çalışmaları doğrultusunda atık su konusunda çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan yaşanan sıkıntıların çözümü için biraz daha sabır bekliyoruz. Şehir genelinde içme suyu ve atık su sorununu tamamen çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz.” dedi.

Toplantıya, Vali Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak ve MARSU Daire Başkanları katıldı.