Vali Demirtaş, Eğitime Destek Platformu toplantısına katıldı

Eğitime Destek Platformu Aralık ayı değerlendirme ve istişare toplantısı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla düzenlendi. Vali Koçaklar Konferans Salonunda gerçekleşen programa; Vali Mahmut Demirtaş, Merkez Valisi ve Eğitime Destek Platformu Genel Merkez Kurulu Üyesi Abdulkadir Yazıcı, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile platform bileşenleri olan kurumların temsilcileri katıldı. Eğitim […]

Vali Demirtaş, Eğitime Destek Platformu toplantısına katıldı
Vali Demirtaş, Eğitime Destek Platformu toplantısına katıldı
Selman Güneş
  • 25 Aralık 2022 11:00

Eğitime Destek Platformu Aralık ayı değerlendirme ve istişare toplantısı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla düzenlendi.

Vali Koçaklar Konferans Salonunda gerçekleşen programa; Vali Mahmut Demirtaş, Merkez Valisi ve Eğitime Destek Platformu Genel Merkez Kurulu Üyesi Abdulkadir Yazıcı, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile platform bileşenleri olan kurumların temsilcileri katıldı.

Eğitim çağındaki çocuk ve gençlerin milli ve manevi değerlere sahip bir şekilde yetişmelerini sağlamak ve altyapı oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen toplantı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Gençlik ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren kurumlar, sivil toplum kuruluşları ile diğer kurumlar arasında ortak koordinasyon, işbirliği sağlanması ve ortak akıl doğrultusunda neler yapılabileceği konusunda istişarede bulunulduğu toplantıda, Mardin’in Türkiye ortalamasına göre okullaşma oranları, seçmeli derslerdeki oranları ve genel sorunlar ele alındı.

İstişare toplantısı, karşılıklı görüş ve önerilerin paylaşmasının ardından sona erdi.