Üniversiteli tarım işçisi Kurban Bayramı’nı tarlada geçirdi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki  üniversite öğrencisi  Serdar Güneş, ailesine yardımcı olmak için yazın pamuk tarlasında çalışıyor. Güneş, 40 derece sıcaklıkta Kurban Bayramı’nı tarlada geçirdi.  Kızıltepe Kırsal Beşik Mahallesi’nde yaşayan Serdar Güneş, Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Okullar tatil olduğunda köyüne dönen Güneş, tarlada ailesine yardımcı oluyor. Güneş, yaz ayı […]

Üniversiteli tarım işçisi Kurban Bayramı’nı tarlada geçirdi
Üniversiteli tarım işçisi Kurban Bayramı’nı tarlada geçirdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Temmuz 2022 12:10

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki  üniversite öğrencisi  Serdar Güneş, ailesine yardımcı olmak için yazın pamuk tarlasında çalışıyor. Güneş, 40 derece sıcaklıkta Kurban Bayramı’nı tarlada geçirdi. 

Kızıltepe Kırsal Beşik Mahallesi’nde yaşayan Serdar Güneş, Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Okullar tatil olduğunda köyüne dönen Güneş, tarlada ailesine yardımcı oluyor. Güneş, yaz ayı boyunca 120 dönümlük Pamuk tarlasında sulama ve yabancı otla mücadele gibi işlerde çalışıyor. 

Kurban Bayramı dinlemeden tarlada çalıştığını ifade eden Güneş, “Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü okuyorum. Ailem çiftçilikle uğraştığı için okullar bitince yazın memlekete dönüyorum. Aileme katkı sağlamak için ilaçlama ve sulama gibi bir çok işte yardım etmeye çalışıyorum. Bugün bayram gene çalışmaya devam ediyorum” dedi.