Sedat Ege: Kapalı bir kuyuya nasıl borç çıkarıyorsunuz?

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kızıltepe İlçe Başkanı Sedat Ege, borcunu ödediği ve kapatmasını verdiği artezyen kuyusuna Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. DEDAŞ’ın borç çıkardığını söyledi. Ege, “Elektriğim kapalı, mühürlü 200 bin 232 TL borç çıkarmışlar. Yani kapalı bir kuyuya nasıl borç çıkarıyorsunuz?” diye sordu. DEVA Partisi Kızıltepe İlçe Başkanı Sedat Ege, 17 Temmuz 2020’de elektrik […]

Sedat Ege: Kapalı bir kuyuya nasıl borç çıkarıyorsunuz?
Sedat Ege: Kapalı bir kuyuya nasıl borç çıkarıyorsunuz?
Selman Güneş
  • Yayınlanma23 Aralık 2020 12:51
  • Güncelleme23 Aralık 2020 13:31

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kızıltepe İlçe Başkanı Sedat Ege, borcunu ödediği ve kapatmasını verdiği artezyen kuyusuna Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. DEDAŞ’ın borç çıkardığını söyledi. Ege, “Elektriğim kapalı, mühürlü 200 bin 232 TL borç çıkarmışlar. Yani kapalı bir kuyuya nasıl borç çıkarıyorsunuz?” diye sordu.

DEVA Partisi Kızıltepe İlçe Başkanı Sedat Ege, 17 Temmuz 2020’de elektrik şirketini giderek Büyükayrık Köyün’de  bulunan tarımsal sulama abonesinin kalan borcunu ödedi ve mısır ekmeyeceğini dilekçeyle beyan ederek aboneliğinin geçici süreliğine dondurulmasını istedi. Ancak Ege, geçtiğimiz gün elektrik şirketinden gelen  telefonla şoka uğradığını söyledi.

Ege,“DEDAŞ ile kaç senedir ilişkilerimiz sürekli kötü gidiyor. 17 Temmuz 2020’de ben DEDAŞ’a borcumu ve elektrik abonemi kapatmak için gittim dilekçemi verdim, borcumu kapattım.  20 Temmuz 2020’de de gelip mühürlediler. Geçen gün bana telefon açtılar ‘siz çok değerli  müşterilerimizden siniz, sizin hiç borcunuz yok. Gelin bu kalan son faturanızı da ödeyin.” dediler. Ben de dün gittim ne borcum var dedim. Elektriğim kapalı, mühürlü 200 bin 232 TL borç çıkarmışlar. Yani kapalı bir kuyuya nasıl borç çıkarıyorsunuz? Bir de benim hiç borcum yok 17 Temmuz’da benim borcum kapandı diye dekontlarım var. Adamlar ek tüketim bir de fatura çıkarmış. Ek tüketim mısır için, mısırı ben ekmedim, kuyu kapalı. ‘Siz gidin itirazda bulunun’ dediler. Ek tüketimde sıkıntı var, yanlış yapmışız ama Otomatik Sayaç Okuma Sistemi’nden  (OSOS) o gözüktüğü için  bunu ödemeniz lazım.’ dediler.  O da yaklaşık 120 bin TL.  Yani 60 Bin TL ek tüketim haricinde 120 bin. Kendim için değil, insanlar mağdur oluyor. Benim kuyum kapalı olduğu halde 200 bin lira buğday dönemi için nasıl gelir? Sizlere soruyorum.” dedi.