Pandemi nedeniyle muhtaçların sayısı ikiye katlandı

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “Pandemi dolayısıyla daha önce eve ekmek götürmek zorunda olan birçok aile reisi ya işsiz ya da yeterince gündelik iş bulamıyor. Hal böyle olunca muhtaçların sayısı ikiye üçe katlanmış durumdadır.” dedi. Mardin Umut Kervanı Kadın Kolları, “Çocuğu aç, muhtaç bir anne de siz olabilirdiniz. Haydi, bir gıda kolisini de sen […]

Pandemi nedeniyle muhtaçların sayısı ikiye katlandı
Pandemi nedeniyle muhtaçların sayısı ikiye katlandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Aralık 2020 13:26

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “Pandemi dolayısıyla daha önce eve ekmek götürmek zorunda olan birçok aile reisi ya işsiz ya da yeterince gündelik iş bulamıyor. Hal böyle olunca muhtaçların sayısı ikiye üçe katlanmış durumdadır.” dedi.

Mardin Umut Kervanı Kadın Kolları, “Çocuğu aç, muhtaç bir anne de siz olabilirdiniz. Haydi, bir gıda kolisini de sen bağışla” sloganıyla yardım çağrısında bulunmuştu.

Çağrının ardından gönüllü annelerin hazırladığı onlarca paket, Mardin merkez mahallelerindeki yetim ve muhtaç ailelere ulaştırıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “Mazlum ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olmak toplumun tüm bireylerinin sorumluluğundadır. Genç-yaşlı, kadın-erkek hepimizin insani yardım çalışmalarında katkımızın, tuzumuzun olması ahiretimize yatırım yapma adına büyük bir öneme sahiptir. Hamd olsun, Mardin Umut Kervanındaki gıda yetersizliği üzerine Kadın Kolları, gönüllü annelerimizle yetim ve muhtaçlar yararına onlarca gıda paketinin hazırlanmasına emek verdiler, katkı sundular. Biz de Mardin Umut Kervanı gönüllü annelerinin katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerinin bir kısmını dernek merkezinde bir kısmını da muhtaçların evinde kendilerine teslim ettik.” dedi.

Pandemi nedeniyle muhtaçların sayısının ikiye katlandığını kaydeden Akman, şöyle dedi:

“Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki; pandemi dolayısıyla daha önce eve ekmek götürmek zorunda olan birçok aile reisi ya işsiz ya da yeterince gündelik iş bulamıyor. Hal böyle olunca muhtaçların sayısı ikiye üçe katlanmış. İmkânlarımız da çok kısıtlıdır. Yani gıdaya talep fazla, arz yetersiz. Dolayısıyla bu insani yardım taşının altına herkesin gücüne kuvvetine göre elini koyması lazımdır. İnsani yardım için aç bir çocuk, mahcup bir baba, mahzun bir anne için herkesin muhakkak yapabilecekleri vardır. İyilik, insani yardım ve yardımlaşma ihmale, ertelemeye gelmiyor. Lütfen ihtiyaç sahiplerine karşı duyarlı olalım. Rabbim, iyiliğe gönül vermiş kadın kollarımızdan, gönüllü annelerimizden, sahada pandemiye rağmen hizmetten kaçmayan gıda dağıtımı yapan, aile tespiti yapan üyelerimizden, gönüllülerimizden ve katkı sunan tüm hayırseverlerimizden razı olsun.”