Nusaybin Tarihi Çarşısı’nda restorasyon çalışmaları devam ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon ve sağlıklaştırma çalışmaları yapılan Nusaybin Tarihi Çarşısı’nda çalışmalar sürüyor. Çarşının ana bölümünde yapılan zemin çalışmalarından sonra giyimciler çarşısında zemindeki taşların söküm işlemi başladı. Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, 2. Etap restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarının sürdüğü çarşıda inceleme ve denetimlerde bulundu. Beraberindeki Belediye Birim Müdürleri birlikte zeminin […]

Nusaybin Tarihi Çarşısı’nda restorasyon çalışmaları devam ediyor
Nusaybin Tarihi Çarşısı’nda restorasyon çalışmaları devam ediyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Mayıs 2021 12:30

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon ve sağlıklaştırma çalışmaları yapılan Nusaybin Tarihi Çarşısı’nda çalışmalar sürüyor.

Çarşının ana bölümünde yapılan zemin çalışmalarından sonra giyimciler çarşısında zemindeki taşların söküm işlemi başladı.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, 2. Etap restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarının sürdüğü çarşıda inceleme ve denetimlerde bulundu.

Beraberindeki Belediye Birim Müdürleri birlikte zeminin bir bölümü bitme aşamasına gelen bölgedeki incelemelerinden sonra zemin sökme çalışmalarının başladığı Giyimciler Çarşısına geçen Yalçın, burada görevlilerden bilgi aldı.

Nusaybin Tarihi Çarşısı restorasyon ve sokak sağlıklaştırma projesi, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp çarşıların bitimine kadar olan 195 metre uzunluğundaki alan ile içerisinde bulunan 255 dükkânda, cephe iyileştirme, altyapı, aydınlatma ve peyzaj projeleri ile geniş çaplı bir çalışma alanını kapsıyor.