MTDF Ve Muhtarlar Derneği Mardin İçin el ele birlikte çalışacak

Mardin Muhtarlar Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF)  Mardin için el ele birlikte çalışma kararı aldı. Muhtarlar derneğinde bir araya gelen iki kurum yöneticileri, aldıkları ortak kararla bundan sonra gönüllülük çerçevesinde muhtarlar ve sivil toplum Mardin için el ele verip, çalışma kararı aldılar. Konuyla ilgili ortak bir açıklama yapan MTDF Genel başkanı Mehmet Şerif […]

MTDF Ve Muhtarlar Derneği Mardin İçin el ele birlikte çalışacak
MTDF Ve Muhtarlar Derneği Mardin İçin el ele birlikte çalışacak
Selman Güneş
  • Yayınlanma8 Kasım 2020 19:29

Mardin Muhtarlar Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF)  Mardin için el ele birlikte çalışma kararı aldı.

Muhtarlar derneğinde bir araya gelen iki kurum yöneticileri, aldıkları ortak kararla bundan sonra gönüllülük çerçevesinde muhtarlar ve sivil toplum Mardin için el ele verip, çalışma kararı aldılar.

Konuyla ilgili ortak bir açıklama yapan MTDF Genel başkanı Mehmet Şerif Öter ve Mardin Muhtarlar Dernek Başkanı İsa Dal, ortak yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Biz bugün Mardin Muhtarlar Derneğimizde iki kurumuzu temsilen,  korona virüs Covid-19 tedbirleri dolayısıyla mümkün olduğunca az sayıda yöneticilerimizle bir araya geldik. Aldığımız ortak kararla bundan sonra Mardin muhtarlar derneği ve 65 sivil toplum kuruluşu bileşeni bulunan MTDF olarak; Medeniyetler beşiği kadim şehir, kardeşliğin ve farklı kültürlerin diyarı Mardin’imizin sosyal, ekonomik, eğitim, sağlık, tarım, ulaşım ve genel anlamda gelişmesine, kalkınmasına ve hak ettiği hizmetlere kavuşması için halkın tabanında, demokratik temsilcileri olan muhtarlar ve sivil toplum olarak el ele verip, gönüllük temelinde ve müspet anlamda, çözüm odaklı olumlu ve yapıcı anlayış çerçevesinde, sorun ve çözüm önerileriyle birlikte yetkili kurum ve makamlar nezdinde girişimlerde bulunarak, takip etme ve sahip, çıkma konusunda varılan ortak kararla  “Mardin İçin El Ele” sloganıyla hareket edeceğiz.”