Mazıdağı Fosfat Spor logosunu değiştirdi

TFF 3. Lig’e bu yıl çıkma başarısı gösteren Mazıdağı Fosfat Spor logosunu değiştirdi. 

Mazıdağı Fosfat Spor logosunu değiştirdi
Mazıdağı Fosfat Spor logosunu değiştirdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Haziran 2024 12:54

Kulübün sosyal medya hesaplarından logonun hikayesi başlığıyla bir yazı paylaşıldı. Yeni logonun takımın ruhunu güçlü bir şekilde temsil edildiğini aktaran paylşamda “Mazıdağı Fosfat Spor’un Güçlü Hikayesi Logoda Canlanıyor! Taraftarlarımızla gururla paylaşıyoruz. Yeni logomuz, Mazıdağı Fosfat Spor’un ruhunu ve hikayesini güçlü bir şekilde temsil ediyor.” ifadelerine yer verildi.

Logodaki öğelerin anlamı hakkan bilgiler veren açıklamada “3 farklı top çeşidi: Farklı branşlarda faaliyet gösterdiğimizi ve her alanda başarıya uzandığımızı simgeler. Şahin: Stratejik zekamızı, çevikliğimizi ve gücümüzü temsil eder. Başak: Toprağın verimliliğine atıfta bulunarak dayanıklılığımızı ve gücümüzü vurgular. Başak, aynı zamanda şahinin kanatlarıyla harmanlanmış bir şekilde tasarlanarak estetik bir bütünlük oluşturmaktadır.
Yıldız: Başarıya olan inancımızı ve yüksek hedeflerimizi temsil eder. Topun üzerindeki tohum: Gübrenin verimliliğini simgeler ve her adımda gelişerek başarıya uzandığımızı gösterir. Şahinin topu sarması: Sahadaki üstünlüğümüzü ve Mazıdağı Fosfat Spor’a olan sahipleniciliğimizi açıkça ortaya koyar. Yeni logomuz, Mazıdağı Fosfat Spor’un tüm branşlarda başarıya uzanan, zeki, çevik, dayanıklı ve hırslı bir kulüp olduğunu temsil ediyor. Bu logoyu, Mazıdağı Fosfat Spor’un köklü geçmişinin ve parlak geleceğinin bir sembolü olarak gururla taşıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı