Mardinli polis memuru Gara’da şehit edildi

PKK’nın Gara’da şehit ettiği 13 kişinin arasında İstanbul’da polis memuruyken Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen teröristler tarafından kaçırılan Vedat Kaya’nın memleketi Merdin’de defnedilecek. Gara’da 13 vatandaşın terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından Mardin’de yaşayan ve 529 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan anne Emine ve baba Şehmus Kaya, teşhis için Malatya’ya […]

Mardinli polis memuru Gara’da şehit edildi
Mardinli polis memuru Gara’da şehit edildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma14 Şubat 2021 21:32
  • Güncelleme14 Şubat 2021 21:52

PKK’nın Gara’da şehit ettiği 13 kişinin arasında İstanbul’da polis memuruyken Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen teröristler tarafından kaçırılan Vedat Kaya’nın memleketi Merdin’de defnedilecek.

Gara’da 13 vatandaşın terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından Mardin’de yaşayan ve 529 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan anne Emine ve baba Şehmus Kaya, teşhis için Malatya’ya gitti. Anne ve babası tarafından teşhis edilen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Vedat Kaya’nın cenazesi Artuklu Şakir Nuhoğlu Camii Cenaze Namazı kılınacak ve akabinde Selen Kışlası Şehitliği’nde defnedilecek.