Mardinli öğrenci Türkiye 1’incisi oldu

Mardin’in Kızıltepe Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Elif Nur Aydın, 540 bin eserin katıldığı yarışmada Türkiye 1.si oldu. Yeşilay ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 10’uncusu düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın kazananları Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü […]

Mardinli öğrenci Türkiye 1’incisi oldu
Mardinli öğrenci Türkiye 1’incisi oldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma2 Aralık 2020 12:58

Mardin’in Kızıltepe Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Elif Nur Aydın, 540 bin eserin katıldığı yarışmada Türkiye 1.si oldu.

Yeşilay ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 10’uncusu düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın kazananları Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’ün katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde sahiplerini buldu. Bir önceki yıla kıyasla 2 katından fazla rekor başvuru alınmış olup, yarışmada 18 öğrenci dereceye girdi.

Yeşilay’ın genç nesilleri bağımlılıktan korumak, çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlediği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın kazananları belli oldu. T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 10’uncu kez düzenlenen yarışmanın 2020 Türkiye Finali Ödül Töreni Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’ün katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride bağımlılık konulu eserler değerlendirildi. Yarışmanın ilk aşamasında bu iki kategoriden 81 ilin ilkokul, ortaokul ve lise birincileri belirlendi ve ödüllendirildi. Toplam 480 il birincisinin değerlendirildiği Türkiye finalinde ise her düzey ve kategoriden ülke şampiyonları belirlendi. Ödül töreninde dereceye giren 18 eser sahibine ödülleri takdim edildi. Kategori birincileri 5 bin TL, ikincileri 3 bin 500 TL, üçüncüleri 1.000 TL ödülün sahibi oldu.

Kızıltepe Fen Lisesi öğrencisi Elif Nur Aydın 540000 eserin katıldığı yarışmada Türkiye 1.si oldu. Online olarak düzenlenen ödül töreninde Kızılay Başkanı Prof.Dr. Mücahit Öztürk ile özel eğitim ve rehberlik genel müdürü Mehmet Nezir GÜL, Kızıltepe Fen Lisesi öğrencisi Elif Nur Aydın’ı tebrik ederek 5000 TL’lik ödülünü takdim ettiler.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet Aslan ;’’ Yeşilay ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 10’uncusu düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasında Kızıltepe Fen Lisesi öğrencimizin başarısı bizi gururlandırmıştır. Öğretici türdeki bu yarışmaların öğrencilerimizin sosyalleşmesine önemli kazanımlar sağladığını ifade ederek yarışmada il birincisi olan öğrencilerimizi, başarıda emeği bulunan öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi ve öğrenci ailesine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Okul Müdürü Ferhan Akan: ‘’Yeşilay’ın 10.sunu düzenlediği sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yetenek yarışması, lise edebi eser kategorisinde okulumuz Öğrencisi Elif Nur Aydın 540000 eserin katıldığı yarışmada Türkiye 1.si oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi.