Mardin’de uyuşturucu çetesine darbe: 6 kişi tutuklandı

Mardin İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin teknik ve fiziki takibi sonucu “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçu başta olmak üzere birçok suçu örgütlü olarak işlediği tespit edilen şahıslara yönelik operasyonda gözaltına bulunan 8 şüphelinin daha işlemleri tamamlanarak mahkemeye sevk edildi. Uyuşturucu Madde Ticareti başta olmak üzere bir çok suçu işledikleri tespit edilen çete […]

Mardin’de uyuşturucu çetesine darbe: 6 kişi tutuklandı
Mardin’de uyuşturucu çetesine darbe: 6 kişi tutuklandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Şubat 2021 11:26

Mardin İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin teknik ve fiziki takibi sonucu “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçu başta olmak üzere birçok suçu örgütlü olarak işlediği tespit edilen şahıslara yönelik operasyonda gözaltına bulunan 8 şüphelinin daha işlemleri tamamlanarak mahkemeye sevk edildi.

Uyuşturucu Madde Ticareti başta olmak üzere bir çok suçu işledikleri tespit edilen çete üyelerinin, çete içinde belirli bir hiyerarşik yapı içinde faaliyet gösterdikleri tespit edildi. Çetenin ele başı tarafından yönlendirilen çete üyelerinin kimi zaman eziyete, yada hürriyetinden yoksun bırakma gibi suçlara maruz kaldığı öğrenildi.

İşlemleri tamamlanan 8 şüpheliden 6’sı çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 2 şüphelinin de Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldığı bildirildi.

Böylelikle Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçu başta olmak üzere birçok suçu örgütlü olarak işleyen çeteye yönelik yapılan operasyonda tutuklanan sayısı (9), adli kontrol şartı ile takip edilen sayısı 10 oldu.