Mardin’de tır yolcu durağına daldı: 1 ölü, 1 yaralı

Mardin-Kızıltepe kara yolunda seyir halindeki tırın yol kenarındaki otobüs durağına dalması sonucu yaşanan kazada bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de ağır yaralandı. Edinilen ilk bilgilere göre; Kızıltepe – Mardin kara yolu havaalanı mevkiinde seyir halinde bulunan tır, sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu önce yol kenarında bulunan trafik levhalarına ardından da yol kenarında bulunan otobüs durağına […]

Mardin’de tır yolcu durağına daldı: 1 ölü, 1 yaralı
Mardin’de tır yolcu durağına daldı: 1 ölü, 1 yaralı
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Kasım 2020 11:37
  • Güncelleme27 Kasım 2020 16:35

Mardin-Kızıltepe kara yolunda seyir halindeki tırın yol kenarındaki otobüs durağına dalması sonucu yaşanan kazada bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de ağır yaralandı.

Edinilen ilk bilgilere göre; Kızıltepe – Mardin kara yolu havaalanı mevkiinde seyir halinde bulunan tır, sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu önce yol kenarında bulunan trafik levhalarına ardından da yol kenarında bulunan otobüs durağına çarptı.

video

Sürücüsünün isminin öğrenilemediği 63 AAE 342 plakalı tırın sebep olduğu kazada bir reklam şirketinde çalışan iki işçi, tırın altında kaldı.

Yaşanan feci kazada Ferit Aslan adlı işçi olay yerinde hayatını kaybederken ismi öğrenilemeyen diğer işçi ise ağır yaralı olarak Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.