Mardin’de sis ulaşımı olumsuz etkiledi

Mardin’de etkili olan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi sonucu sürücüler zor anlar yaşadı, uçak seferleri aksadı. Mardin merkez Artuklu ilçesini etkilisi altına alan yoğun sis, hayatı olumsuz etkiliyor. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metrenin altına düşerken, araç kullanmak zorunda kalan sürücüler, farlarını ve dörtlülerini yakarak ilerliyor. Polis ekipleri, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde olumsuzluk […]

Mardin’de sis ulaşımı olumsuz etkiledi
Mardin’de sis ulaşımı olumsuz etkiledi
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Ocak 2021 17:37

Mardin’de etkili olan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi sonucu sürücüler zor anlar yaşadı, uçak seferleri aksadı.

Mardin merkez Artuklu ilçesini etkilisi altına alan yoğun sis, hayatı olumsuz etkiliyor. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metrenin altına düşerken, araç kullanmak zorunda kalan sürücüler, farlarını ve dörtlülerini yakarak ilerliyor.

Polis ekipleri, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde olumsuzluk yaşanmaması için sürücüleri uyardı.

Sis nedeniyle yürümekte bile zorlanan vatandaşlardan Haşim Kılıç, “Hava oldukça sisli, nerdeyse göz gözü görmüyor. Tabi olumlu yanları da var, olumsuz yanları da var. Olumlu yanı, tarihi kente ayrı bir güzellik katıyor. Olumsuz yanı da trafikte özellikle sürücülerin daha dikkatli olması gerekiyor. Gerçekten trafikte zor anlar yaşanılıyor. Sürücüler daha fazla dikkat etmeli, biz de dikkat ediyoruz.” dedi.

Mardin Havalimanı’nda ise yapılması planlanan uçuşlar, hava muhalefeti nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi. Sisin dağılmasının ardından uçuşlara yeniden başlanacağı belirtildi.

Yağışlı ve sisli havanın önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.