Mardin’de özel hastanede patlama sonrası hastalar tahliye ediliyor

Mardin Artuklu 13 Mart Mahallesi’nde bulunan bir özel hastanede bir patlama yaşandı. Patlama sonrası yangın çıktı. Hastalar başka hastanelere tahliye edildi. Mardin Özel Park Hastanesi’ne ait, hastanenin yakınında bulunan trafonun patlaması sonucu yangın çıktı. dumandan etkilenen hastalar ekiplerce tahliye edildi. Olay yerine itfaiye, polis, AFAD ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Çok sayıda ambulansın sevk […]

Mardin’de özel hastanede patlama sonrası hastalar tahliye ediliyor
Mardin’de özel hastanede patlama sonrası hastalar tahliye ediliyor
Selman Güneş
  • 6 Temmuz 2022 17:32
  • 7 Temmuz 2022 09:54

Mardin Artuklu 13 Mart Mahallesi’nde bulunan bir özel hastanede bir patlama yaşandı. Patlama sonrası yangın çıktı. Hastalar başka hastanelere tahliye edildi.

Mardin Özel Park Hastanesi’ne ait, hastanenin yakınında bulunan trafonun patlaması sonucu yangın çıktı. dumandan etkilenen hastalar ekiplerce tahliye edildi. Olay yerine itfaiye, polis, AFAD ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Çok sayıda ambulansın sevk edildiği hastanedeki hastalar çevre hastaneler başta olmak üzere çevre illere nakledilmeye devam ediyor.

Yeni doğan bebek servisi boşaltıldı

Hastanenin son katında bulunan doğumhane ve hemen bitişiğinde bulunan yeni doğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebekler, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye asansörünün de yardımıyla hastaneden sevkleri yapıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ve AFAD İl Müdürü Davut Esen olay yerinde incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş: Can kaybımız bulunmamaktadır

Vali Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamada can kaybının olmadığını söyledi. Dumandan kaynaklı hasta nakillerinin yapıldığını belirten Demirtaş, “Yangın saat 16.00 civarında çıktı. Jeneratördeki bir arızadan dolayı daha sonra trafoya intikal ediyor ve patlama meydana geliyor. Yaklaşık 100 hastamızı yardıma gelen ambulanslarla hem Mardin’imize hem de çevre illerimize gönderdik. Çok şükür ciddi anlamda bir sıkıntı yok. Buradaki yoğun bakımda tedavi gören vatandaşlarımızı devlet hastanelerimizde ve özel hastanelerimizde yoğun bakıma aldık ve tedavileri devam ediyor. Can kaybımız bulunmamaktadır.” diye konuştu.