Mardin’de kardan kapanan köy yolları açılıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Artuklu, Mazıdağı, Savur ve Ömerli ilçelerinde yağan kar nedeniyle kapanan yolları trafiğe açmak ve buzlanmanın önüne geçmek için çalışma başlattı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Hizmetleri Şube Müdürlüğü, yılın ilk kar yağışının ardından kar ile mücadele çalışmalarına  başladı. Yol Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, greyder ve kar küreme araçları […]

Mardin’de kardan kapanan köy yolları açılıyor
Mardin’de kardan kapanan köy yolları açılıyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Ocak 2021 13:33
  • Güncelleme19 Ocak 2021 13:42

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Artuklu, Mazıdağı, Savur ve Ömerli ilçelerinde yağan kar nedeniyle kapanan yolları trafiğe açmak ve buzlanmanın önüne geçmek için çalışma başlattı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Hizmetleri Şube Müdürlüğü, yılın ilk kar yağışının ardından kar ile mücadele çalışmalarına  başladı. Yol Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, greyder ve kar küreme araçları ile birlikte, kar yağışının görüldüğü Artuklu, Mazıdağ, Savur ve Ömerli ilçelerinde yol açma çalışmalarını sürdürüyor. İhtiyaca göre buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da yapılıyor.