Mardin’de kar ne zaman yağacak?

Hafta sonundan beri kış etkisini ülke genelinde gösterirken bir çok yerde kar yağışı etkisini artırdı. Mardin’de de yarın (Salı) karla karışık yağmur bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu […]

Mardin’de kar ne zaman yağacak?
Mardin’de kar ne zaman yağacak?
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Ocak 2021 12:30
  • Güncelleme18 Ocak 2021 15:06

Hafta sonundan beri kış etkisini ülke genelinde gösterirken bir çok yerde kar yağışı etkisini artırdı. Mardin’de de yarın (Salı) karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Kütahya, Antalya, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Mardin’de 19 Ocak Salı günü karla karışık yağmur bekleniyor.