Mardin’de eylem ve etkinlik yasağı 30 gün daha uzatıldı

Mardin Valiliği, kent genelinde devam eden eylem ve etkinliklerle ilgili yasağı, 30 gün daha uzattı. Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin ve şiddet olaylarının önlenmesi, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla tüm eylem ve etkinliklerin 30 gün boyunca yasaklandığı kaydedildi. Açıklamanın devamında, “İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, […]

Mardin’de eylem ve etkinlik yasağı 30 gün daha uzatıldı
Mardin’de eylem ve etkinlik yasağı 30 gün daha uzatıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Mayıs 2021 15:52

Mardin Valiliği, kent genelinde devam eden eylem ve etkinliklerle ilgili yasağı, 30 gün daha uzattı.

Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin ve şiddet olaylarının önlenmesi, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla tüm eylem ve etkinliklerin 30 gün boyunca yasaklandığı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, ticari reklamlar hariç olmak üzere, toplantı ve gösteri yürüyüşü, el ilanı, bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster asmak ve açmak, meşale yakma ve taşıma, açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, imza kampanyası, çadır kurma, protesto eylemi vb. eylem/etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/A maddesi gereğince engellenmesi, ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. Maddeleri hükmü gereğince belirtilen konuların devam niteliğindeki her türlü eylem/etkinliklerin Mardin İl sınırları içerisinde 07.05.2021 Cuma günü saat 00.01’den itibaren 05.06.2021 Cumartesi günü saat 24.00’a kadar (30) gün süre ile yasaklanması, her türlü toplantı ve etkinliğin huzur ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek şahıslar ile işlenmesi muhtemel suçların tespitine yönelik kolluk tarafından izletilmesini, ses ve görüntü kaydının yapılarak kayıt altına alınması, karara uymayanlar ve yapılan ikazlara rağmen kararı ihlal etmeye devam edenler hakkında kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü olarak değerlendirilerek 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu ile diğer ilgili kanun hükümleri kapsamında gerekli işlemler yapılacaktır.” denildi.