Mardin’de eski Belediye Başkanı Fındık tutuklandı

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından DTK’nin 2013 yılındaki faaliyetlerine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Akarsu eski Belde Belediye Başkanı Lokman Fındık tutuklandı. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) 2013 yılında Nusaybin’de düzenlediği bir toplantıya ilişkin hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra Adliyeye sevk edilen  Akarsu Eski Belde Belediye Başkanı Lokman Fındık, Edip […]

Mardin’de eski Belediye Başkanı Fındık tutuklandı
Mardin’de eski Belediye Başkanı Fındık tutuklandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Kasım 2020 19:51

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından DTK’nin 2013 yılındaki faaliyetlerine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Akarsu eski Belde Belediye Başkanı Lokman Fındık tutuklandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) 2013 yılında Nusaybin’de düzenlediği bir toplantıya ilişkin hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra Adliyeye sevk edilen  Akarsu Eski Belde Belediye Başkanı Lokman Fındık, Edip Dursun, Sakine Yılmaz ve Girmeli Siraç Dinç’in, savcılık ifadeleri alındı. Savcılık tarafından Sakine Yılmaz ve Siraç Dinç’in adli kontrol şartı ile serbest bırakılması istenirken, Fındık ve Dursun tutuklanmaları istemi ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hakimliğe sevk edilen Fındık “örgüt üyeliği” iddiası ile tutuklanırken, diğer 3 isim adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.  (MA)