Mardin’de elektrik kesintileri

Mardin’de DEDAŞ’ın yürüteceği çalışmalar sebebiyle  cumartesi, pazar ve Salı günleri değişik saatlerde birden çok mahallelerde elektrik kesintisi uygulanacağı duyuruldu. Dicle Elektrik A.Ş Mardin İl Müdürlüğü yürütülecek çalışmaları kapsamında 10 ilçede merkez ve kırsal mahallelerde elektrik kesintisi uygulanacağını bildirdi. 1-) Kızıltepe-2 Trafo merkezi barası ile irtibatlı F14 Mezopotamya ve F12 Kızıltepe-4 fiderleri üzerinde yüklenici firma tarafınca […]

Mardin’de elektrik kesintileri
Mardin’de elektrik kesintileri
Selman Güneş
  • Yayınlanma13 Kasım 2020 22:56

Mardin’de DEDAŞ’ın yürüteceği çalışmalar sebebiyle  cumartesi, pazar ve Salı günleri değişik saatlerde birden çok mahallelerde elektrik kesintisi uygulanacağı duyuruldu.

Dicle Elektrik A.Ş Mardin İl Müdürlüğü yürütülecek çalışmaları kapsamında 10 ilçede merkez ve kırsal mahallelerde elektrik kesintisi uygulanacağını bildirdi.

1-) Kızıltepe-2 Trafo merkezi barası ile irtibatlı F14 Mezopotamya ve F12 Kızıltepe-4 fiderleri üzerinde yüklenici firma tarafınca yürütülecek olan tesis çalışmaları kapsamında 14.11.2020 Cumartesi günü 09:00 ile 18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe ilçesinden; Atatürk, Cumhuriyet, Dunaysır, Ilıcak, Şahkulubey, Selahattin Eyyubi, Tepebaşı, Turgut Özal ve Üçevler Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

2-) 400kV Kızıltepe Serkan AY Trafo merkezi barası ile irtibatlı F3 Derik ve F4 Akdoğan Fiderleri üzerinde yürütülecek olan 380 KÖK binasında hücre değişim çalışmaları kapsamında 15.11.2020 Pazar günü 09:00 ile 13:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Aktulga, Akziyaret, Akçapınar, Araköy, Beşdeğirmen, Damlalı, Demet, Demirler, Doğanlı, Düğürk, Erikli, Esenli, Gürmeşe, Hacıyusuf, Hocaköy, Kılduman, Timurçiftliği, Uzunkaya, Yalınkılıç, Yamanlar, Yurtderi, Çaybaşı, Çimenli ve Örencik Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

3-) Dikmen-2 Trafo Merkezinde TEİAŞ tarafınca TR-A ve TR-B trafolarında bakım ve test çalışması yapılacağından 17.11.2020 Salı günü 10.00 – 13:00 saatleri arasında TR-A trafosu servis harici edilecek olup söz konusu trafodan beslenen fiderlerde ve 17.11.2020 Salı günü 11:00-16.00 saatleri arasında TR-B trafosu servis harici edilecek olup söz konusu trafodan beslenen fiderlerde elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda TR-A trafosundan beslenen fiderlerde yapılacak elektrik kesintisinde 17.11.2020 Salı günü 10.00 – 13:00 saatleri arasında Kızıltepe ilçesinden: Belli, Beşik, Büyükboğaziye, Dora, Dikmen, Işıkören, Konuklu, Körsu, Küçükboğaziye, Sarıca, Tarlabaşı, Ulaşlı, Yarımca, Yolaldı, Çatalca, Çıplak ve inandı Mahalleleri ve TR-B trafosundan beslenen fiderlerde 17.11.2020 Salı günü 11:00-16.00 saatleri arasında yapılacak elektrik kesintisinden Kızıltepe ilçesinden; Akdoğan, Alakuş, Atmaca, Bektaş, Büyükdere, Çantası, Demirler, Dikmen, Kayapınar, Kaynarca, Kırkkuyu, Köprubaşı, Otluk, Yoncalı Çakır, Çanaklı, Ülker ve ikizler Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

4-) Artuklu İlçesi F2 Akbağ fideri üzerinde Özpınar Danışmanlık AR-GE Hiz. Ltd. Şti. firması tarafınca yürütülecek olan KÖK bina tesis yapım işi çalışmaları kapsamında 14.11.2020 Cumartesi günü 09:00-17’00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu ilçesinden; Akbağ, Cevizlik ve Haydar Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

5-) Mardin-1 Trafo merkezi barası ile irtibatlı F13 Yeşilli fideri üzerinde bulunan Tepebaşı KÖK binası yüklenici firma tarafınca tesis yapım işi kapsamında 14.11.2020 Cumartesi günü 09.00-18:00 saatleri arası ve 15.11.2020 Pazar günü 09.0048:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda; Artuklu ilçesinden; Cevizpınarı ve Kabala Mahalleleri, Yeşilli İlçesinden, Bahçebaşı, Bülbül, Dereyanı, Gül, Karşıyaka, Koyunlu, Sancar, Tepebaşı, Uzunköy ve Şirinevler Mahalleleri Ömerli ilçesinden; Çınaraltı, Kocasırt Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

6-) Derik ilçesi Derik DM kabininde SCADA ekipleri tarafınca yürütülecek olan PTP Test çalışmaları kapsamında 15.11.2020 Pazar günü 08:00-10:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Akçay, Alagöz, Aydınlar, Aşağımezra, Bahçelievler, Ballı, Bayırköy, Bozbayır, Bozok, Böğrek, Cevizpınar, Dağ, Demirli, Derinsu, Dumanlı, Dumluca, Düztaş, Dikmen, Hisaraltı, Ilıca, Issız, Kale, Kayacık, Koçyiğit, Kuruçay, Küçükpınar, Pınarcık, Pirinçli, Taşıt, Tepebağ, Yukarımezra, Zeytinpınar, Çağıl, Çukursu, Uçkuyu, üçtepe ve Şahverdi Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

7-) 154 kV Nusaybin Çağ-Çağ Trafo Merkezi’nde TEIAŞ tarafınca TR-B trafosunda ait teçhizat testleri yapılacağından 15.11.2020 Pazar günü 08:00-16:00 saatleri arasında TR-B trafosu servis harici edilecek olup söz konusu trafodan beslenen fiderler TR-A trafosuna aktarılacaktır. Yapılacak bu aktarma manevraları esnasında 15.11.2020 Pazar gürül 08:00-08:15 saatleri arası ve 16:00 – 16.15 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda elektrik kesintisinden Nusaybin ilçesinden 8 Mart, Abdulkadirpaşa, Akarsu, Akağıl, Akçatarla, Açıkköy, Açıkyol, Bahçebaşı, Bakacık, Balaban, Barış, Beylik, Büyükkardeş, Dallıağaç, Dağiçi, Demirtepe, Devrim, Değirmencik, Doğanlı, Doğuş, Durakbaşı, Duruca, Düzce, Dibek, Dicle, Dirim, Eskihisar, Eskimağara, Eskiyol, Fırat, Gırnavas, Görentepe, Günebakan, Güneli, Günyurdu, Gürün, Güvenli, Girmeli, Hasantepe, Heybeli, Kalecik, Kaleli, Kantar, Karaca, Kayadibi, Kışla, Kocadağ, Kuruköy, Kuyular, Küçükkardeş, Mor-Yakup, Nergizli, Odabaşı, Pazar, Selahaddin Eyyubi, Sınırtepe, Söğütlu, Taşköy, Tekağaç, Tepealtı, Tepeören, Tepeüstü, Turgutköy, Yandere, Yavruköy, Yazyurdu, Yenituran, Yenişehir, Yerköy, Yeşilkent, Yolbilen, Yolindi, Zeynelabidin, Çalı, Çatalözü, Çağlar, Çölova, Çilesiz, Çiğdem, Üçköy, Üçyol, İkiztepe, İlkadım ve ipekyolu Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

8- ) Mazıdağı İlçesi Etifosfat Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F3 Mazıdağı Merkez fideri üzerinde bulunan KÖK-2 binasında yüklenici firma tarafınca Modüler dönüşüm çalışmaları yürütüleceğinden 14.11.2020 Cumartesi günü 08:30-18:30 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Mazıdağı ilçesinden; Gündoğan, Karşıyaka, Kayalar, Poyraz mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

9-) Etifosfat Trafo merkezi barası ile irtibatlı F4 TRT Çınar fideri üzerinde bulunan Karalanı kabininde bakım-onarım çalışmaları kapsamında 14.11.2020 Cumartesi günü 08:30-16.30 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır, Bu çalışmalar doğrultusunda Mazıdağı Ilçesinden; Aksu, Arıköy, Derecik, Duraklı, Gürgöze, Karaalani, Kebapçı, Kemerli, Ortaklı, Tarlacık, Yeşilköy, Yukarıkonak ve Ömürlü Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecatir.

10-) Ömerli ilçesi Ömerli ANA KÖK binasında arıza-onarım-bakım ekiplerince kesici değişim çalışmaları yurütüleceğinden 15.11.2020 Pazar günü 08.00-10.00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Ömerli ilçesinden, Cumhuriyet, Şafak ve Yeni mahalleleri, Savur ilçesinden; Akyürek, Armutalan, Bağyaka, Başağaç, Başkavak, Bengisu, Dereiçi, Durusu, Erkuran, Gölbaşı, Harmantepe, Kaplan, Kayacıklar, Kayatepe, Kırbalı, Koşuyolu, Ormancık, Safa, Sancaklı, Serenli, Seydin, Sürgücü, Tokluca, Yaylayanı, Yenilmez, Üçerli, Üçkavak ve İçören Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

11-) Midyat İlçesi Midyat DM kabininde SCADA/DMS projesi kapsamında scada ekipleri tarafınca yürütülecek olan PTP test çalışmaları ve hücre düzenleme çalışmaları kapsamında 15.11.2020 Pazar günü 13 00.15 00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Midyat İlçesinden, Acırlı, Adaklı, Akçakaya, Alagöz, Altıntaş, Anıtlı, Bahçelievler, Bardakçı, Barıştepe, Bağlarbaşı, Başyurt, Cumhuriyet, Danışman, Dolunay, Doğanyazı, Düzgeçit, Erişti, Gelinkaya, Gölcük, Gülveren, Hanlar, Harmanlı, Işıklar, Mercimekli, Narlı, Ortaca, Ortaçarşı, Sanayi, Sarıkaya, Seyitler, Söğütlü, Tepeli, Ulucami, Yeni, Yesilöz, Yolbaşı, Yunus Emre, Yuvalı, Ziyaret, Çamyurt, Çavuşlu, Üçağıl, İkizdere, İzbırak ve Şenköy Mahalleleri, Ömerli ilçesinden Akyokuş Mahallesi, Dargeçit ilçesinden; Beğendi ve Tanyeri Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.