Mardin’de DEDAŞ’ın panoları tehlike saçıyor: Önlem için ölmek mi gerek

Mardin’in Artuklu ve Kızıltepe ilçesinde kapağı açık bir şekilde bırakılan elektrik panoları tehlikeye davetiye çıkartıyor. Mardin’in tarihi çarşılarından biri olan Tellallar çarşısı “Revaklı Çarşı” içinde bulunan elektrik panolarının kapağı açık bir şekilde bırakılarak tehlikeye davetiye çıkartıyor. Üstelik burası ilin turistik yerlerinden bir tanesi. Kızıltepe’de de bir çok mahallede aynı manzara ile karşılaşılıyor. Yerin işlek olmasından […]

Mardin’de DEDAŞ’ın panoları tehlike saçıyor: Önlem için ölmek mi gerek
Mardin’de DEDAŞ’ın panoları tehlike saçıyor: Önlem için ölmek mi gerek
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Mayıs 2021 17:26

Mardin’in Artuklu ve Kızıltepe ilçesinde kapağı açık bir şekilde bırakılan elektrik panoları tehlikeye davetiye çıkartıyor.

Mardin’in tarihi çarşılarından biri olan Tellallar çarşısı “Revaklı Çarşı” içinde bulunan elektrik panolarının kapağı açık bir şekilde bırakılarak tehlikeye davetiye çıkartıyor. Üstelik burası ilin turistik yerlerinden bir tanesi. Kızıltepe’de de bir çok mahallede aynı manzara ile karşılaşılıyor.

Yerin işlek olmasından kaynaklı bölgeye yakın ikamet alanlarının da bulunduğu biliniyor. Olası bir kazaya davetiye çıkartan elektrik panolarının kapağını açık gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Aileler çocukları için tedirgin. Çarşı içerisinde gezen küçüklerimiz durumun farkında olmayarak panoya dokunabilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Elektrik dağıtım şirketi Dedaş yetkililerine durumla ilgili bilgi verdiklerini ve henüz müdahale edilmediğini iddia eden çarşı esnafı ve mahalle sakinleri , “Buradan her gün yüzlerce insan geçiyor. Kablonun ne demek olduğunu ve nasıl bir tehlike barındırdığını bilmeyen küçük çocuklar var. Bir dokunuş geri dönüşü olmayan bir sonuca yer verebilir. 17 gün yasak getirildi kimse dışarı çıkamadı başka şehirler de bu kısıtlamayı fırsat bilip vatandaşına hizmet etmekle değerlendirdi ama Mardin’de maalesef bu kısıtlamayı farklı bir fırsata çevirdiler herkes evinde yan gelip yattı. Döndüğümüzde yine aynı manzarayla karşılaştık kapaklar açık canımız bu kadar hiçe sayılmamalı en kısa zamanda konuyla ilgilenmelerini istiyoruz.” dedi. (MardinHaberGazetesi)