Mardin’de boğaya balyoz ile vuran kasap gözaltına alındı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada paylaşılan videoda bir kasabın boğanın kafasına çuval geçirdiği ve boğaya acımasızca balyozla vurduğu görüntüleri büyük tepki çekti. Görüntülerde hayvana balyozla vuran şüpheli şahıs ve hayvanın sahiplerinin gözaltına alındığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, olay Kızıltepe Hocalar Köyünde meydana geldi. Sosyal medyada paylaşılan videoda kasap olduğu öğrenilen Mustafa Y. kafasına torba geçirilen […]

Mardin’de boğaya balyoz ile vuran kasap gözaltına alındı
Mardin’de boğaya balyoz ile vuran kasap gözaltına alındı
Selman Güneş
  • 28 Kasım 2022 12:52

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada paylaşılan videoda bir kasabın boğanın kafasına çuval geçirdiği ve boğaya acımasızca balyozla vurduğu görüntüleri büyük tepki çekti. Görüntülerde hayvana balyozla vuran şüpheli şahıs ve hayvanın sahiplerinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, olay Kızıltepe Hocalar Köyünde meydana geldi. Sosyal medyada paylaşılan videoda kasap olduğu öğrenilen Mustafa Y. kafasına torba geçirilen boğanın kafasına balyozla buruyor. Sosyal medyada büyük tepki uyandıran görüntülerin ardından jandarma ekipleri çalışma başlattı.

İlçeye bağlı kırsal Hocaköy de olayla ilgili boğanın kafasına balyozla vuran şüpheli Mustafa Y. ile birlikte 4 kişi jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelilerin adliyeye sevk edildiği belirtildi.