Mardin’de 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında bugün akşam saat 21.00’da başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlama pazartesi saat 05.00’da sona erecek. İçişleri Bakanlığı’ndan yeni hatırlatma İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bugün saat 21:00’de başlayıp Pazartesi sabah 05.00’te sonlanacak. Sokağa çıkma kısıtlaması süresindeki uygulamada şu kurallara dikkat edilmeli; • […]

Mardin’de 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Mardin’de 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Aralık 2020 21:20

Coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında bugün akşam saat 21.00’da başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlama pazartesi saat 05.00’da sona erecek.

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni hatırlatma

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bugün saat 21:00’de başlayıp Pazartesi sabah 05.00’te sonlanacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması süresindeki uygulamada şu kurallara dikkat edilmeli;

• Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bugün saat 20.00’ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar açık olacaklardır. Bu işyerleri Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerini sürdüreceklerdir.

• Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

• Online sipariş firmaları da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.

.Yukarıda getirilen açıklamalardan da anlaşılacağı üzere vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için her türlü tedbir alınmıştır.

Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00’den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere diğer illerimizde trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu istirham ediyoruz.