Mardin Valisi Demirtaş:Tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçeceğiz

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mezopotamya Ovası’nın verimli topraklarındaki tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçileceğini söyledi. Mezopotamya Ovası’nın verimli topraklarına da değinen Vali Mahmut Demirtaş, “Tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçilecek.” dedi. Vali Demirtaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kaynaklarımızı en doğru şekilde kullanarak israfa asla müsaade etmeyeceğiz. Kaynaklarımızın hepsini vatandaşa hizmet yolunda kullanacağız. İlimizde çok verimli […]

Mardin Valisi Demirtaş:Tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçeceğiz
Mardin Valisi Demirtaş:Tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçeceğiz
Selman Güneş
  • Yayınlanma2 Aralık 2020 21:32

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mezopotamya Ovası’nın verimli topraklarındaki tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçileceğini söyledi.

Mezopotamya Ovası’nın verimli topraklarına da değinen Vali Mahmut Demirtaş, “Tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçilecek.” dedi.

Vali Demirtaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Kaynaklarımızı en doğru şekilde kullanarak israfa asla müsaade etmeyeceğiz. Kaynaklarımızın hepsini vatandaşa hizmet yolunda kullanacağız. İlimizde çok verimli tarım arazilerimiz var. Tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçeceğiz.  Son zamanlarda ilimizde yeni ekilen ürünlerde de verim alınıyor. Tarım arazilerimizin hepsini üretime yönelik değerlendireceğiz. Verimli topraklarımızın başka amaçlar için kullanımına müsaade etmeyeceğiz. Kentin su problemini çözmek için uğraşıyoruz, inşallah en yakın zamanda özellikle Kızıltepe ve Artuklu’nun su problemi kalmayacak. Kızıltepe Çevre Yolu için çalışmalarımıza başlayarak saha çalışması yaptık. Kısa sürede çalışmalar başlayacak. Nusaybin’de Baraj Yolu Caddesini asfaltlayacağız. Nusaybin, daha önce görmediği kadar asfalt görecek. Şimdiden yeni asfalt yapılan yollar vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”