Mardin Valiliği’nden yangın açıklaması

Mardin Valiliği, Diyarbakır’ın Çınar ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınında 5 kişinin öldüğü 28 kişinin yaralandığı yangına ilişkin açıklama yaptı.

Mardin Valiliği’nden yangın açıklaması
Mardin Valiliği’nden yangın açıklaması
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Haziran 2024 10:11

 

“20.06.2024 tarihinde Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesi kırsal alanlarında başlayan yangın, Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler Mahallesi istikametine doğru ilerlemiş, yangın bölgesine ilk andan itibaren itfaiye ve orman işletme müdürlüğümüze bağlı araçlar ve ekipler sevk edilmiştir.
Yangının çıkmasına müteakip Köksalan ve Yücebağ Mahalleleri arasında yangına müdahale etmeye çalışan bir (1) vatandaşımız vefat etmiştir, On (10) vatandaşımız yaralanmış, Yaralı vatandaşlarımız Mazıdağı Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalelerin ardından Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. Söz konusu yangını söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir. Gelişmelerden vatandaşlarımız ayrıca bilgilendirilecektir.”

Vali Akkoyun yaralıları hastanede ziyaret etti

Vali Tuncay Akkoyun, Mardin Milletvekili Faruk Kılıç ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu ile birlikte Mazıdağı Devlet Hastanesini ziyaret ederek, kırsal mahallelerde meydana gelen yangına müdahale ettikleri sırada yaralanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.