Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklar için trafik eğitim parkı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi, çocuklara trafik bilincini aşılamak için Trafik Eğitim Parkı yapacak Mardin Büyükşehir Belediyesi, 4. ve 5. sınıfa giden öğrencilere trafik bilincini aşılamak, trafik kurallarını teorik ve pratik olarak öğretmen amacıyla 6 bin 910 metrekare üzerine Trafik Eğitim Parkı yapacak. İmar ve Şehircilik Daire […]

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklar için trafik eğitim parkı
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklar için trafik eğitim parkı
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Aralık 2020 09:31

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi, çocuklara trafik bilincini aşılamak için Trafik Eğitim Parkı yapacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 4. ve 5. sınıfa giden öğrencilere trafik bilincini aşılamak, trafik kurallarını teorik ve pratik olarak öğretmen amacıyla 6 bin 910 metrekare üzerine Trafik Eğitim Parkı yapacak.

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına bağlı Plan ve Proje Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Fen İşleri Daire Başkanlığının da destek vereceği Proje içerisinde; eğitim binası ve çocukların eğitim alacağı, caddeler, sokaklar, kavşaklar, bisiklet yolları, üst geçit, hemzemin geçit yaya kaldırımlarını içermekte.

Tamamen çocuklara uygun şekilde dizayn edilen Trafik Eğitim Parkında, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 4. ve 5. sınıfa giden öğrencilere teorik ve pratik olmak üzere iki aşamada trafik dersleri verilecek.

Çocuklar, akülü arabalar ile trafik pistinde, kaldırımları, döner-ışıklı ve ışıksız kavşakları, yaya geçitleri, üst geçitleri, hemzemin geçitleri, trafik levhaları öğrenmiş olacaklar. Böylelikle, minikler, trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenmiş olacaklar.