Mardin Büyükşehir Belediye çalışanları aşı oldu

Mardin Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalışan personeller, Covid-19 aşı uygulaması kapsamında aşı oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama kampanyası kapsamında Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın çağrısı doğrultusunda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı personellerin aşılanması için İl Sağlık Müdürlüğünün mobil ekipleri Daire Başkanlığına davet edildi. […]

Mardin Büyükşehir Belediye çalışanları aşı oldu
Mardin Büyükşehir Belediye çalışanları aşı oldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma29 Temmuz 2021 11:40

Mardin Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalışan personeller, Covid-19 aşı uygulaması kapsamında aşı oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama kampanyası kapsamında Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın çağrısı doğrultusunda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı personellerin aşılanması için İl Sağlık Müdürlüğünün mobil ekipleri Daire Başkanlığına davet edildi. Aşılanma formunu dolduran çalışanlar daha sonra tek tek çağrılarak aşılandı.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

 “Toplumumuzda ve dünyada yaygın olarak yaşanan covid-19 salgını insanlığın sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak kabusu haline gelmiştir” diyen Alan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu hastalığı bertaraf etmenin yegane yolu da aşı olmaktan geçmektedir. Topluluk içerisinde yaşayan bir grup insan dahi bu aşıyı olmadığı takdirde bu hastalıktan kurtulmamızın imkanı görülmemektedir. Bundan dolayı herkesin çaba sarf ederek hem kendisinin hem de aile ve çevresindeki insanların aşı olmaları konusunda ve aşının önemi konusunda onları aydınlatarak onların olmaları için ikna etmelidir. Bu düşünce çerçevesinde Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımıza bağlı personellerimiz toplu olarak aşı olmuşlardır.”