Mardin Büyükeşhir Belediyesinden basın mensuplarına ücretsiz ulaşım kartı

Mardin Büyükşehir Belediyesinden kentte çalışan yerel ve ulusal basın mensuplarına ücretsiz ulaşım kartı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının çalışmalarına destek olmak amacıyla çalışma başlatan Ulaşım Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü, gerekli çalışmaları tamamladı. Çalışma kapsamında kent genelinde görev […]

Mardin Büyükeşhir Belediyesinden basın mensuplarına ücretsiz ulaşım kartı
Mardin Büyükeşhir Belediyesinden basın mensuplarına ücretsiz ulaşım kartı
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Şubat 2021 17:06

Mardin Büyükşehir Belediyesinden kentte çalışan yerel ve ulusal basın mensuplarına ücretsiz ulaşım kartı.


Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının çalışmalarına destek olmak amacıyla çalışma başlatan Ulaşım Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü, gerekli çalışmaları tamamladı.

Çalışma kapsamında kent genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları toplu ulaşım araçlarından ücretsiz şekilde yararlanacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisinde yer alan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı içerisinde bulunan Ulaşım Daire Başkanlığı Şubesine gelen basın mensupları gerekli evrakları teslim ettikten sonra ücretsiz ulaşım kartlarını aldılar.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti. Çelik, “Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mahmut Demirtaş ile yaptığımız görüşmeler sonunda, sahada olan yerel ve yaygın gazete temsilcisi ve muhabirlerine toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmalarını sağladık. Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Mahmut Demirtaş’a gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyorum. Gazeteci arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.” dedi.

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, “Kamu hizmeti yapan her gün farklı gündemler üzerine mesai harcayıp emek veren gazetecilerin birçok şehirde olduğu gibi Mardin’de de ücretsiz şehir içi ulaşımdan yararlanacak olması meslek mensupları olarak bizleri memnun ediyor.” diye belirtti.

İlgililere teşekkür ederek açıklamasına devam eden Üründü, şöyle devam etti:
“Bu vesileyle bizlere bu imkanı sağlayan Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz de olan Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın şahsında; Valilik Basın Müdürlüğümüze ve Ulaştırma Daire Başkanımıza gösterdikleri duyarlılık için meslektaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum.”