Kürt siyasetçi Hamit Kılınçaslan vefat etti

Mardin Kızıltepeli Xelecan Aşiretinin önemli önderlerinden, Kürt siyasetçi Hamit Kılınçaslan hayatını kaybetti. Mardin Kızıltepe Dêrika Smailaxa köyünde ikamet eden Kürt siyasetçi Hamit Kılınçaslan, yaklaşık bir aydır Ankara Şehir Hastanesi’nde Covid-19’dan tedavi görüyordu. 72 yaşında olan Hamit Kılınçaslan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kılınçaslan’ın cenazesinin yarın Kızıltepe’ye getirileceği ve buradan da törenle kendi köyünde toprağa verileceği […]

Kürt siyasetçi Hamit Kılınçaslan vefat etti
Kürt siyasetçi Hamit Kılınçaslan vefat etti
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Kasım 2020 09:58
  • Güncelleme27 Kasım 2020 10:24

Mardin Kızıltepeli Xelecan Aşiretinin önemli önderlerinden, Kürt siyasetçi Hamit Kılınçaslan hayatını kaybetti.

Mardin Kızıltepe Dêrika Smailaxa köyünde ikamet eden Kürt siyasetçi Hamit Kılınçaslan, yaklaşık bir aydır Ankara Şehir Hastanesi’nde Covid-19’dan tedavi görüyordu. 72 yaşında olan Hamit Kılınçaslan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kılınçaslan’ın cenazesinin yarın Kızıltepe’ye getirileceği ve buradan da törenle kendi köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Hamit Kılınçaslan’ın (Hemîdê Smaîlaxa) Covid-19 testi 28 gün önce pozitif çıkmış. Üç gün boyunca Kızıltepe’ye bağlı kendi köyü olan Dêrika Smailaxa köyünde tedavi gören Kılınçaslan, durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırılmış buradan da uçak ambulansla Ankara Şehir Hastanesi’ne götürülmüştü.