Kızıltepeli öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediye Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa projesiyle gerçekleştirilen Çanakkale gezisine öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Kızıltepe’de lise öğrencileri ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için kültür gezileri devam ediyor. Çanakkale gezisine katılacak öğrenciler için Kızıltepe Belediyesi bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi.  Törene; Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, da katıldı. Uğurlama […]

Kızıltepeli öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı
Kızıltepeli öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı
Selman Güneş
  • 26 Temmuz 2022 00:38

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediye Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa projesiyle gerçekleştirilen Çanakkale gezisine öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Kızıltepe’de lise öğrencileri ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için kültür gezileri devam ediyor. Çanakkale gezisine katılacak öğrenciler için Kızıltepe Belediyesi bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi.  Törene; Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, da katıldı.

Uğurlama töreninde konuşan Hüseyin Çam, gençlerin keyifli vakit geçirmelerini diledi. Çam, “Bugün yedinci kafilemizi Çanakkale gezisine gönderiyoruz. 250’nin üzerinde gencimizi çeşitli yerlere gönderdik. Bitlis Ahlat’a ve yine Çanakkale’ye gönderdik. İlerleyen dönemlerde ülkemizin farklı bölgelerine gezimiz gezilerimiz devam edecek.  Bu projelerimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destek ve katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Özellikle sınava girip sınav stresini atan gençlerimizi medeniyet, kültür ve tarihle buluşturmak istedik. Gençlerimiz için özellikle Çanakkale’yi tercih ettik. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere bütün bakanlık teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Her daim gençliğin yanında olan, gençliğin hizmetkarı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a gençlerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Gençlerimiz hayırlısıyla gidip gelirler inşallah. Hoş vakit geçirecekleri ve hayatlarında unutmayacakları güzel bir gezi olması temennisiyle yolcularımızı uğurluyoruz. Her birine hayırlı yolculuklar diliyorum.” dedi.