Kızıltepe’de sağanak ve kar yağışı etkili olacak

Yeni haftaya Kızıltepeliler yağışla başlayacak. Gece yarısından itibaren Kızıltepe ilçe merkezi ve köylerinde sağanak etkili olacak. Yüksek kesimlerde de kar yağışı bekleniyor. Yetkililer ani su baskınlarına karşı vatandaşların tedbirli olmalarını istedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mardin Kızıltepe ve çevresi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Kızıltepe Belediyesi’nden yapılan açıklama, “26 Aralık Pazartesi günü sağanak yağışların Mardin ve […]

Kızıltepe’de sağanak ve kar yağışı etkili olacak
Kızıltepe’de sağanak ve kar yağışı etkili olacak
Selman Güneş
  • 25 Aralık 2022 19:56

Yeni haftaya Kızıltepeliler yağışla başlayacak. Gece yarısından itibaren Kızıltepe ilçe merkezi ve köylerinde sağanak etkili olacak. Yüksek kesimlerde de kar yağışı bekleniyor. Yetkililer ani su baskınlarına karşı vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mardin Kızıltepe ve çevresi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Kızıltepe Belediyesi’nden yapılan açıklama, “26 Aralık Pazartesi günü sağanak yağışların Mardin ve Kızıltepe çevresinde kuvvetli olması bekleniyor. Yüksek rakımları yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara dikkatli e tedbirli olunmalıdır.” uyarısında bulunuldu.