Kızıltepe’de pompalı tüfekle vurulan acil çağrı merkezi çalışanı hayatını kaybetti

Mardin Kızıltepe ilçesinde bir kişinin acil çağrı merkezi çalışanı olduğu belirlenen bir kişiyi pompalı tüfek ile ateş ederek ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan şahısın hayatını kaybettiği öğrenildi. Olay Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bu akşam saatlerinde iddialara göre aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen iki aile ferdi arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. […]

Kızıltepe’de pompalı tüfekle vurulan acil çağrı merkezi çalışanı hayatını kaybetti
Kızıltepe’de pompalı tüfekle vurulan acil çağrı merkezi çalışanı hayatını kaybetti
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Ekim 2022 21:14
  • Güncelleme4 Ekim 2022 21:43

Mardin Kızıltepe ilçesinde bir kişinin acil çağrı merkezi çalışanı olduğu belirlenen bir kişiyi pompalı tüfek ile ateş ederek ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan şahısın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olay Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bu akşam saatlerinde iddialara göre aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen iki aile ferdi arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. İddiaya göre kavga da öğretmen olan F. K. acil çağrı merkezi çalışanı 28 yaşındaki Derviş Kavak’ı pompalı tüfek ile ateş ederek yaraladı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine giden sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından yaralı Derviş Kavak, ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldı. Pompalı tüfek ile yaralanan Derviş Kavak’ın hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayın şüphelisi F. K. gözaltına alınırken olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.