Kızıltepe’de polyester fabrikasında yangın

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde polyester imalathanesinde yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında imalathanede büyük çapta hasar meydana geldiği öğrenildi. Kızıltepe kırsal Akziyaret Mahallesinde saat 10.30 sıralarında 110 kişinin çalıştığı bir polyester su deposu üretim fabrikasında yangın çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangını gören vatandaşlar ve fabrika çalışanları itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine jandarma ekipleri […]

Kızıltepe’de polyester fabrikasında yangın
Kızıltepe’de polyester fabrikasında yangın
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Temmuz 2021 11:53

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde polyester imalathanesinde yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında imalathanede büyük çapta hasar meydana geldiği öğrenildi.

Kızıltepe kırsal Akziyaret Mahallesinde saat 10.30 sıralarında 110 kişinin çalıştığı bir polyester su deposu üretim fabrikasında yangın çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangını gören vatandaşlar ve fabrika çalışanları itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine jandarma ekipleri ve itfaiye ekipleri geldi. 6 itfaiye aracı yangına müdahale etti. Jandarma ekipleri olası patlamaya karşı güvenlik önlemi aldı. İtfaiye ekipleri uzun süre yangına su ve köpükle müdahale etti. Yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü. Fabrikada büyük maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.