Kızıltepe’de mezarlıklarda bayram temizliği

Kızıltepe Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede bulunan mezarlıklarda bakım ve temizlik çalışması başlattı. Mardin’in Kızıltepe Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi mezarlıkları temizleme çalışmalarını sıklaştırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, mezarlık içerisindeki yabani otlar başta olmak üzere, çöp toplama çalışmalarını sürdürüyor.Mezarlıkların içinin temizliğinin yanı sıra mezarlığın çevresinde bulunan çöp konteynırlarının da temizliğini yapıyor. Vatandaşların kabir ziyaretlerini […]

Kızıltepe’de mezarlıklarda bayram temizliği
Kızıltepe’de mezarlıklarda bayram temizliği
Selman Güneş
  • Yayınlanma7 Temmuz 2022 12:34

Kızıltepe Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede bulunan mezarlıklarda bakım ve temizlik çalışması başlattı.

Mardin’in Kızıltepe Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi mezarlıkları temizleme çalışmalarını sıklaştırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, mezarlık içerisindeki yabani otlar başta olmak üzere, çöp toplama çalışmalarını sürdürüyor.
Mezarlıkların içinin temizliğinin yanı sıra mezarlığın çevresinde bulunan çöp konteynırlarının da temizliğini yapıyor.


Vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleştirmeleri ve temiz bir ortamla karşılaşmaları için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, şunları söyledi:
“Vatandaşlarımız bayramlarda mezarlıkları daha fazla ziyaret ediyorlar. Bizlerde Kurban Bayramı nedeniyle bu konuda biraz daha hassas davranarak mezarlıklarda ve çevresinde genel bir temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz. İlçe halkımızın bayramını şimdiden kutluyorum.”