Kızıltepe’de market deposunda korkutan yangın

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bir marketin deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 4 saatlik uğraşları sonucunda söndürüldü. Olay, Kızıltepe ilçesi Turgut Özal Mahallesi Mardin yolu üzeri Devlet Hastanesi karşısında bulunan bir marketin deposunda meydana geldi. Marketten dumanların yükseldiğini gören çevredeki vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk […]

Kızıltepe’de market deposunda korkutan yangın
Kızıltepe’de market deposunda korkutan yangın
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Eylül 2021 12:55

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bir marketin deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 4 saatlik uğraşları sonucunda söndürüldü.

Olay, Kızıltepe ilçesi Turgut Özal Mahallesi Mardin yolu üzeri Devlet Hastanesi karşısında bulunan bir marketin deposunda meydana geldi. Marketten dumanların yükseldiğini gören çevredeki vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yangın nedeniyle kapıdan giriş yapamamaları üzerine deponun duvarını kepçe ile kırarak alevlere müdahale etti. Yangına Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinden sev edilen 7 araç ile 23 itfaiye personelinin 4 saatlik çalışmaları sonucunda söndürüldü.

Marketin deposunda büyük bir maddi zarara neden olan yangının çıkış nedeni öğrenilemezken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.