Kızıltepe’de geç ilerleyen yol çalışmaları vatandaşı perişan ediyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bitmeyen yollar vatandaş için çileye dönüşüyor.  Kızıltepe  İpek Mahallesinde kış ayından beri devam eden yol çalışmalarının hala bitirilememesi hem esnafı hem mahalle sakinlerini perişan etti. Çalışmalar yüzünden sokaklar tozdan geçilmiyor. Sokaklar şantiye alanı gibi İpek Mahallesinde oturan Kasım Buğurcu, toz yüzünden  kapı ve pencerelerini açamadıklarını söyledi. Buğurcu, “Kışın çamur, yazın da toz […]

Kızıltepe’de geç ilerleyen yol çalışmaları vatandaşı perişan ediyor
Kızıltepe’de geç ilerleyen yol çalışmaları vatandaşı perişan ediyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Ağustos 2022 11:56
  • Güncelleme9 Ağustos 2022 12:11

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bitmeyen yollar vatandaş için çileye dönüşüyor. 

Kızıltepe  İpek Mahallesinde kış ayından beri devam eden yol çalışmalarının hala bitirilememesi hem esnafı hem mahalle sakinlerini perişan etti. Çalışmalar yüzünden sokaklar tozdan geçilmiyor.

Sokaklar şantiye alanı gibi

İpek Mahallesinde oturan Kasım Buğurcu, toz yüzünden  kapı ve pencerelerini açamadıklarını söyledi. Buğurcu, “Kışın çamur, yazın da toz perişan olduk. Elektrik faturaları yüksek olduğu için klimaları da açamıyoruz. Damda yatmaya çalışsak tozdan çıkamıyoruz. Çalışmalar çok yavaş ilerliyor. Bir, iki saat çalışıyorlar bazen hiç çalışma göremiyoruz. Hastalarımız var dışarı çıkamıyorlar. Annem yaşlı ve hasta kaç sefer ne  hastaneye götürdüm. Yaşlılar nefes alamıyor. Çalışmalar niye bu kadar uzuyor anlamış değiliz. Şuan İpek Mahallesin 423 Sokak, Fatih Sokak, Barbaros Sokakta tozdan geçemiyoruz. Yetkililerin bir an önce devreye girmesini talep ediyoruz.” dedi.