Kızıltepe’de çıkan yangında 140 dönüm buğday tarlası küle döndü

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 140 dönüm buğday tarlası çıkan yangında küle döndü. Çiftçinin bir yıllık emeği dakikalar içerisinde heba oldu. Olay Kızıltepe Kaynarca kırsal mahallesinde meydan geldi. Edinilen bilgiye göre, Abdulkadir Kılıç, Şükriye Kılıç ve Şehmus Kılıç’a  ait yaklaşık 140 dönüm makarnalık sert buğday tarlasında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Köylüler kendi imkanlarıyla yangına müdahale ederken […]

Kızıltepe’de çıkan yangında 140 dönüm buğday tarlası küle döndü
Kızıltepe’de çıkan yangında 140 dönüm buğday tarlası küle döndü
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Haziran 2021 16:38
  • Güncelleme16 Haziran 2021 16:43

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 140 dönüm buğday tarlası çıkan yangında küle döndü. Çiftçinin bir yıllık emeği dakikalar içerisinde heba oldu.

Olay Kızıltepe Kaynarca kırsal mahallesinde meydan geldi. Edinilen bilgiye göre, Abdulkadir Kılıç, Şükriye Kılıç ve Şehmus Kılıç’a  ait yaklaşık 140 dönüm makarnalık sert buğday tarlasında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Köylüler kendi imkanlarıyla yangına müdahale ederken olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. Ekiplerin, müdahalesiyle yangın güçlükle söndürüldü. Yangında çiftçilerin bir yıllık emeği heba olurken itfaiye ekiplerinin tuttuğu rapor sonucunda yangının asıl çıkış nedenini belirtileceği öğrenildi.

Olay ile ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.