Kızıltepe’de çift sıra park trafiği olumsuz etkiliyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde araç yoğunluğunun olduğu caddelerde bilinçsiz sürücüler tarafından yapılan çift sıra parklar, trafik akışını olumsuz etkiliyor. Cumhuriyet Mahallesi Hastane Caddesi’nde sağ tarafa park edilen özel otomobiller trafiği yavaşlatıyor. Bu durum işlek olan birçok mahallede yaşanılıyor. Bu durumdan yakının halk ve belediye otobüslerini sürücüleri, bazı otomobillerin otobüs durakların önündeki bile park ettiklerini ve durağı […]

Kızıltepe’de çift sıra park trafiği olumsuz etkiliyor
Kızıltepe’de çift sıra park trafiği olumsuz etkiliyor
Selman Güneş
  • 12 Aralık 2022 15:19

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde araç yoğunluğunun olduğu caddelerde bilinçsiz sürücüler tarafından yapılan çift sıra parklar, trafik akışını olumsuz etkiliyor.

Cumhuriyet Mahallesi Hastane Caddesi’nde sağ tarafa park edilen özel otomobiller trafiği yavaşlatıyor. Bu durum işlek olan birçok mahallede yaşanılıyor. Bu durumdan yakının halk ve belediye otobüslerini sürücüleri, bazı otomobillerin otobüs durakların önündeki bile park ettiklerini ve durağı yanaşmakta güçlük çektiklerini söylediler.

Gün içerisinde zaten yoğun olan caddelerde yapılan hatalı parklardan dolayı trafikte sıkışma yaşanıyor. Denetimlere rağmen sürücülerin umursamazlığı vatandaşların tepkisine neden oluyor.