Kızıltepe’de büyük dayanışma örneği

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle dönen Tekin ailesinin evi, Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği’nin öncülüğünde bir çok esnafın da desteğiyle 100 bin lirayla yeniden inşa edilerek içindeki beyaz eşyasına kadar tamamlanarak anahtarları Tekin ailesine teslim edildi. Kızıltepe İpek Mahallesin 428 Sokakta geçtiğimiz yıl Ağustos ayında elektrik kontağından çıkan yangında Tekin ailesinin evi artık kullanılamaz […]

Kızıltepe’de büyük dayanışma örneği
Kızıltepe’de büyük dayanışma örneği
Selman Güneş
  • Yayınlanma24 Ocak 2021 08:44

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle dönen Tekin ailesinin evi, Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği’nin öncülüğünde bir çok esnafın da desteğiyle 100 bin lirayla yeniden inşa edilerek içindeki beyaz eşyasına kadar tamamlanarak anahtarları Tekin ailesine teslim edildi.

Kızıltepe İpek Mahallesin 428 Sokakta geçtiğimiz yıl Ağustos ayında elektrik kontağından çıkan yangında Tekin ailesinin evi artık kullanılamaz hale gelmişti. Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği,  baba Bayram Tekin ve ailesine yeni bir ev yaptırma sözü verdi. Kolları sıvayan dernek üyeleri, evi yaptırmak için çalışmalarına başladı. Evin yapımında sıvacısından, boyacısına, kalıpçısından, demircisine ve mobilyacısına kadar herkes yardımını esirgemeyerek yaklaşık 100 bin liraya evi yeniden yaptılar.

Baba Tekin’e anahtarlar teslim edildi

Kızıltepeliler büyük bir dayanışma örneği göstererek Tekin ailesine yeniden bir ev yaptırmış oldu. Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği Başkanı Sadettin Kandemir, baba Bayram Tekine yeni evinin anahtarlarını teslim etti. Yeni evlerine kavuşan Tekin ailesinin mutluluğu görülmeye değerdi.

“Bugün çok mutluyuz”

Emeğin geçen herkese teşekkür eden Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneğin Başkanı Sadettin Kandemir, “Bayram Ağabeye bu evi hayırseverlerin yardımlarıyla yaptırdık. Kimseden para almadık 100 bin liraya yakın malzeme aldık. Kimi çimento, kimi kum, kimi boya aldı, kimisi ustanın parasını verdi. Bu şekilde evi bu şekle getirdik ve bitirdik. Hayrını koyan herkesin hayrını Allah kabul etsin. Bugün belki Bayram ailesi mutlu oluyor ama inanın biz bugün daha çok mutlu olduk, çünkü artık onların sıcak bir evi var.” Dedi.

Yeni evine kavuşan Bayram Tekin, “Biz dışarda yatıyorduk. Bu insanların sayesinde evimizi yeniden yaptılar.  Evimizi bize teslim ettiler. Yeni yaptıkları ev çok çok güzel çok memnunuz. Allah ve peygamber hayır yapan herkesten razı olsun.” diye konuştu.