Kızıltepe’de “Bi Hareketine Bakar Hayat” uygulaması

“Bi Hareketine Bakar Hayat” Trafik Kampanyası Kapsamında Kızıltepe İlçesinde Emniyet Kemeri Uygulaması Yapıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yapılan düzenlemeler, yükseltilen yol standartları, denetim faaliyetlerinin arttırılması gibi çalışmaların yansıra trafik güvenliğiyle ilgili kamuoyu farkındalığını arttırmak için yeni bir kampanya hayata geçiriliyor. “Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganıyla hayata geçirilen trafik kampanyasının […]

Kızıltepe’de “Bi Hareketine Bakar Hayat” uygulaması
Kızıltepe’de “Bi Hareketine Bakar Hayat” uygulaması
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Kasım 2021 21:47

“Bi Hareketine Bakar Hayat” Trafik Kampanyası Kapsamında Kızıltepe İlçesinde Emniyet Kemeri Uygulaması Yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yapılan düzenlemeler, yükseltilen yol standartları, denetim faaliyetlerinin arttırılması gibi çalışmaların yansıra trafik güvenliğiyle ilgili kamuoyu farkındalığını arttırmak için yeni bir kampanya hayata geçiriliyor.

“Bi Hareketine Bakar Hayat” sloganıyla hayata geçirilen trafik kampanyasının ilk haftasında toplumda merak uyandıracak görseller paylaşılmıştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan “Bi Hareketine Bakar Hayat” görselleri bütün il ve ilçelerde eş zamanlı olacak şekilde billboardlar ve sosyal medya platformları başta olmak üzere yerel ve ulusal basın yayın organları, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otogar, havalimanı, AVM, toplu ulaşım durakları gibi alanlar ile kurumsal iletişim sayfalarında yer aldı.

Kampanyanın ikinci aşamasında Toplumsal duyarlılığı yükseltmek amacıyla üst düzey yöneticiler ile tanınmış kişilerin yer aldığı kısa videolar çekilerek sosyal medya platformlarında paylaşıldı. Kampanya, etaplar halinde uygulanmaya devam edecek.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla yapılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” trafik kampanyası kapsamında “emniyet kemeri uygulaması” ile sürdürüldü.

Kızıltepe’de emniyet kemeri uygulaması Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’ı katılımıyla Mardin yolu üzerinde gerçekleştirildi. Uygulamaya İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Deniz Çezik de Kaymakam Çam’a eşlik etti.

Uygulama sırasında vatandaşlara kampanya ve emniyet kemeri kullanımının önemi konusunda bilgiler verilerek uyarılarda bulunuldu.

Denetimlere katılarak cadde üzerine kurulan uygulama noktasında durdurulan araçları kontrol eden Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, vatandaşlara kemer takmanın önemini anlatarak emniyet kemeri takan sürücü ve vatandaşlara teşekkür ederek, Araç sürücülerini emniyet kemeri takmaları konusunda uyaran Çam, kemerin kaza esnasında yaralanmayı yüzde 60 düşürdüğünü belirtti.

Kampanyaya ilişkin bilgi veren Kaymakam Çam, “İçişleri Bakanlığımızın trafik kazalarını azaltmak ve olası ölüm ile yaralanmaları azaltmak için başlattığı ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası çerçevesinde yollardayız. Özellikle trafikte emniyet kemerinin takılması noktasında farkındalığın artırılmasına yönelik bakanlığımızın yaptığı araştırmada ölümlü kazalarda emniyet kemeri takmanın ölümlü kazalarda yüzde 45, yaralanmalı trafik kazlarında yaralanmaları yüzde 60 oranında azalttığı bilimsel bir gerçek olarak kanıtlandı. Bu bağlamda hep beraber diyoruz ki, güvenli seyahat bi hareketine bakar. Emniyet kemeri takmak, kazalarda ölüm ve yaralanma riskini ciddi anlamda azaltıyor. Tüm vatandaşlarımızı, bu sorumluluğu hem kendisi hem de yanındaki yolcuların yerine getirmelerini istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı, Kızıltepelileri, ‘Bi hareketine bakar hayat’ diyerek emniyet kemerlerini takmaya davet ediyorum” dedi.

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, emniyet kemeri denetimlerinin süreceği açıklandı.